شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون درمان وزارت بهداشت مطرح كرد

افزایش نگران كننده بیماران كرونا در مازندران

افزایش نگران كننده بیماران كرونا در مازندران

شمال برگ: معاون درمان وزارت بهداشت در حاشیه جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: افزایش بستری بیماران جوان و میانسال در مازندران نگران كننده است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی با بیان این مطلب اضافه کرد: در هفته ای که گذشت، شاهد روند رو به افزایش در میزان تعداد بیماران کرونایی در استان مازندران خصوصاً در آمل، ساری، بهشهر و بابل هستیم.

وی با اشاره به این که در بیمارستان های بابل علاوه بر بیماران این شهر، بیماران شهرهای دیگر استان نیز بستری شدند، اظهار داشت: سرعت افزایش تعداد بیماران بستری و مبتلا شدن تعداد بیماران جوان و میانسال نگران کننده است و این افزایش نشانه ساده انگاری مردم نسبت به این بیماری بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با بیان این که مراسم عروسی، تولد، عزا و مهمانی های خانوادگی سبب شده این بیماری سریع منتقل شود، اضافه کرد: از مردم استدعا داریم مسائل بهداشتی را رعایت نمایند.

جان بابایی با اظهار این که همکاران ما نزدیک به پنج ماه با این بیماری درگیر هستند و زندگی بسیار سختی را می گذرانند، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بابل با تیم بسیار قوی و اساتید برجسته و مهمی که دارد تبحر و تسلط بسیار بالایی دراین زمینه دارد و میزان مرگ و میر نسبت به اسفند ماه خیلی کمتر شده است.

وی با بیان این که هرچه تعداد این بیماری بیشتر شود خطر بستری شدن و مرگ و میر بالا می رود، اضافه کرد: متاسفانه در آمارهای استان برخلاف تصور گذشته که بیشتر مبتلایان افراد سالمند بودند، اما حالا بیماران در سن جوانی و میانسالی با این بیماری درگیر شدند.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: سالمندان در اوایل این بیماری خیلی مراعات می کردند ولی هم اکنون بسیار کم توجه شده و خانواده ها توجهات کمتری نسبت به این سنین دارند.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی با بیان این که هم اکنون اطفال بسیاری با این بیماری درگیر شده و نشانه کم توجهی و رعایت نکردن نکات بهداشتی از طرف خانوادها می باشد، اضافه کرد: در مرکز کودکان امیرکلا دانشگاه علوم پزشکی بابل تعدادی اطفال بستری شده و تعدادی نیز در منازل خود تحت مراقبت هستند.
منبع:

1399/04/29
17:10:54
5.0 / 5
2535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg