شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون اداره كل هواشناسی مازندران خبر داد

خطر وقوع سیلاب های ناگهانی محلی در مازندران

خطر وقوع سیلاب های ناگهانی محلی در مازندران

شمال برگ: مازندران معاون توسعه وپیش بینی اداره كل هواشناسی مازندران از هشدار سطح زرد، رگبارهای پراكنده و احتمال وقوع سیلاب در رودخانه ها خبرداد.احمد اسدی در گفت و گو با ایسنا از هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی در مازندران آگاهی داد و اظهار نمود: نتایج مورد انتظار فعالیت سامانه بارشی که از روز شنبه در استان شروع شده، رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

وی اضافه کرد: منطقه اثر این سامانه بارشی، ارتفاعات و دامنه های استان و در مناطق روستایی، عمدتاً با رگبارهای پراکنده همراه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران در مورد اثر مخاطره اظهار داشت: احتمال وقوع سیلاب های ناگهانی محلی، در دره ها و مسیل ها مورد انتظار است و اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در صعود به کوهستان سفارش می شود.

اسدی اضافه کرد: بر طبق تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی استان مازندران روز یک‏شنبه 22 تیر در مناطق ساحلی و جلگه ای، نیمه ابری گاهی افزایش ابر، کاهش نسبی دما، وزش باد و بارش پراکنده با احتمال رعد و برق و دامنه ها و ارتفاعات استان، نیمه ابری گاهی ابری همراه با رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: بیشینه دما در شهرهای غربی استان بین 26 تا 29 درجه سلسیوس و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 29 تا 32 درجه سلسیوس است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران، اشاره کرد: در ایام دوشنبه و سه‏ شنبه 23 و 24 تیر آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما، در ساعات بعدازظهر وشب با افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات با رگبار پراکنده بوده و بیشینه دما در شهرهای غربی استان بین 28 تا 31 درجه سلسیوس و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 31 تا 34 درجه سلسیوس است.

اسدی افزود: از روز چهار‏شنبه تا جمعه هفته جاری، آسمان استان صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابرو وزش باد در دامنه ها و ارتفاعات با رگبار پراکنده و بیشینه دما در شهرهای غربی استان بین 28 تا 31 درجه سلسیوس و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 31 تا 34 درجه سلسیوس خواهد بود.

منبع:

1399/04/22
23:16:23
5.0 / 5
2676
تگهای خبر: ساحل , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg