شمال برگ ShomalBarg.ir

انتقاد رئیس مجمع نمایندگان گیلان از طولانی شدن فرآیند حقوقی خلع ید پیمانكار تصفیه خانه انزلی

انتقاد رئیس مجمع نمایندگان گیلان از طولانی شدن فرآیند حقوقی خلع ید پیمانكار تصفیه خانه انزلی

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان اظهار داشت: فرآیند حقوقی خلع ید، تعویض و جابجایی پیمانكار طولانی شده و این پروژه با عملكرد فیزیكی 85 درصد در محدوده طالب آباد دو سال و نیم است كه متوقف شده و تا زمانی كه این تصفیه خانه به مدار وارد نشود همه زحماتی كه در گذشته انجام شده در چارچوب اعتبارات و وامی كه از بانك جهانی ستاندن شده به نتیجه نمی رسد.


احمد دنیامالی امروز در آیین تکریم و معارفه فرماندار انزلی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: انزلی شهری با ویژگی های جغرافیایی خاص است و جمعیت متراکم شهری دارد با توجه به این که این شهر بین تالاب و حریم دریا قرار دارد اراضی کمی در اختیار دارد و سبب شده به لحاظ شهرسازی با محدودیت مواجه شویم به همین دلیل سرویس دادن به شهر خطی سخت تر از شهرهای شعاعی است که در نظام شهرسازی بعنوان یک محدودیت جدی مدنظر است.
دنیال مالی به مشکل کم آبی در اراضی کشاورزی اشاره نمود و اظهار داشت: بیش از ۷۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شامل شالیزار و بخشی با کاربری باغی هستند به جهت اینکه در پایین دست قرار داریم در فصل نشا مجبوریم اراضی خودرا از آب تخلیه نماییم و پس از این مرحله با مشکل کم آبی مواجه هستیم و هر ساله با این مساله مشکل داریم.
نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی از راکد ماندن پروژه تصفیه خانه شهر انزلی انتقاد نمود و اضافه کرد: فرآیند حقوقی خلع ید، تعویض و جابجایی پیمانکار طولانی شده و این پروژه با عملکرد فیزیکی ۸۵ درصد در محدوده طالب آباد دو سال و نیم است که متوقف شده و تا زمانی که این تصفیه خانه به مدار وارد نشود همه زحماتی که در گذشته انجام شده در چارچوب اعتبارات و وامی که از بانک جهانی ستاندن شده به نتیجه نمی رسد.
دنیا مالی به ابتلای باردیگر برخی از هموطنان و شهروندان به ویروس کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از نگرانی هایی که این روزها داریم شیوع مجدد کروناست. مردم به خاطر تامین اقتصادی باید در اجتماع حضور داشته باشند و از جانب دیگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند هرچند که کادر درمان و مسئولین دراین زمینه تمام تلاش خودرا می کنند و حتی دستگاه اکسیژن مناسب در بیمارستان انزلی نصب شده و آمادگی کامل برای مقابله با کرونا را داریم ولی بطور قطع با آگاهی بیشتر و همکاری خوب مردم نباید شاهد ابتلای حتی یک نفر به این ویروس باشیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با تشکر از اداره کل بنادر و کشتیرانی در لایروبی تالاب بندر انزلی اظهار داشت: امیدواریم این مساله ادامه داشته باشد برای اینکه لایروبی تالاب مساله ای است که به خودپالایی آن کمک می کند.
همچنین در این مراسم اسماعیل حیدری آزاد فرماندار سابق شهرستان بندر انزلی با اشاره به اینکه این شهرستان به سبب ویژگی های شاخص از موقعیت های بسیار ویژه ای برخوردار است، اظهار نمود: در کنار همه پتانسیل های طبیعی و صنعتی مهمترین این ویژگی ها وجود مردمان آزاده و غیرتمند است.
حیدری آزاد با اعلان اینکه طی دو سال قبل ۲۵۲ طرح و پروژه با اعتبار ۳۷۲ میلیارد تومانی به پایان رسید اظهار داشت: یکی از این طرح ها ورزشگاه انزلی بود که با پیگیری نماینده وقت و دکتر نوبخت توانستیم این پروژه را از استانی به پروژه ملی تبدیل نماییم و ۲۰ میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری برای تکمیل سکوها ستاندن نماییم.
در ادامه مراسم اسماعیل میرغضنفری فرماندار جدید بندرانزلی با اعلان اینکه قانون خط قرمز کارهای وی در شهرستان خواهد بود، اظهار نمود: شهرستان انزلی از مقطع جنگ جهانی دوم تا به امروز شاهد جانفشانی ها و رشادت های مردم این سامان بوده که از پناه دادن به قسمتی از بازماندگان جنگ جهانی دوم همین طور تقدیم بیش از ۴۰۰ شهید در عرصه دفاع مقدس را می توان نام برد.
غضنفری اشاره کرد: تلاش خواهیم کرد هر چقدر بتوانیم مردم را به خواسته های منطقی خود نزدیک تر نماییم ضمن اینکه قاضی امور مردم هستند و در نظام مردم سالاری دینی، مردم در امور مشارکت دارند.
فرماندار شهرستان بندر انزلی اظهار داشت: در ۴۰ سال قبل بارها ثابت شده هر جا که همه در کنار هم بودیم اتفاقات خوبی رخ داده که نمونه بارز آن در هشت سال دفاع مقدس است.
منبع:

1399/04/20
13:55:50
5.0 / 5
2660
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg