شمال برگ ShomalBarg.ir

گرایش به مصرف مخدر صنعتی در گیلان زنگ خطری برای خانواده ها

گرایش به مصرف مخدر صنعتی در گیلان زنگ خطری برای خانواده ها

به گزارش شمال برگ از گیلان سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینكه از آغاز سالجاری تابحال ۱۲۰۰ كیلوگرم انواع مواد مخدر را در استان كشف شده، اظهار داشت: در حوزه كشف مواد مخدر صنعتی نظیر هروئین و شیشه ۱۰۰ درصد افزایش داشتیم كه این زنگ خطری برای خانواده های گیلانی بوده چونكه نشان داده است گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی در گیلان افزایش یافته است.


سرهنگ علی احمدپور امروز به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در نشست با خبرنگاران، مبارزه با مواد مخدر را نوعی تأمین امنیت دانست و اظهار نمود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر مطالبات مردم بسیار زیاد است، گزارش های واصله موید این امر است که دغدغه خانواده ها از توزیع و مصرف مواد مخدر نوعی نا امنی است که از منظر مردم دیده می شود.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان اضافه کرد: امروز پلیس به صورت بسیار حرفه ای، فعالیت مجرمانه حوزه مواد مخدر را رصد و با استفاده از شیوه های نوین و هوشمند و همینطور استفاده حداکثری از فضای مجازی در جهت مبارزه با مواد مخدر اقدام می کند.
وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد کشفیات مواد و دستگیری ها مربوط به باندهای تهیه و توزیع است، اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال موفق به شناسایی و انهدام ۳۹ باند تهیه و توزیع مواد شده ایم که ماحصل همکاری مشترک و شبانه روزی پلیس با اطلاعات، سپاه و مرجع قضایی است.
سرهنگ احمدپور افزود: سال جاری با مجموع اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی بیشتر از ۸۰۰۰ نفر مرتکبین جرائم موادمخدر در حوزه های قاچاق، توزیع کنندگان خرد و کلان، نگهدارندگان و مصرف کنندگان در عملیات های مختلف دستگیر و دستگاه قضا تحویل داده شدند.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با تاکید بر اینکه رویکرد ما کاهش دسترسی ساده به تهیه مواد است، اضافه کرد: ۱۸ درصد اجرای عملیات شناسایی و دستگیری مرتکبین جرائم مواد مخدر در استان افزایش داشته است؛ هدف از تشدید اقدامات و عملیات ها در سطح مناطق آلوده حذف دسترسی ساده معتادین به مواد مخدر است چونکه پاکسازی مناطق آلوده و جرم خیز در بافت شهرها از رسالت های اصلی پلیس مبارزه با مواد مخدر است.
وی با اشاره به اینکه تابحال ۷۶۰ مرحله طرح کنترل محورهای مواصلاتی و پاکسازی نقاط آلوده در استان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در چارچوب اجرای طرح های اطلاعاتی موفق به کشف ۸۶۰ کیلوگرم مواد مخدر شدیم.
سرهنگ احمدپور بیان نمود: هدف اصلی عملیات های مبارزه با مواد مخدر تأمین احساس امنیت، نشاط و شادی در میان خانواده هاست، چونکه ناامنی اجتماعی باعث ترس و دلهره خانواده ها می شود؛ از آغاز سالجاری به جهت شیوع کرونا شناسایی و درمان معتادین متجاهر با تاخیر پیگیری شد، سازوکارهای لازم فراهم شده تا مجدد طرح جمع آوری معتادین متجاهر در دستورکار قرار گیرد.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینکه فرصت مبارزه با مواد مخدر در اشکال مختلف یک امر اجتناب ناپذیر است، خاطرنشان کرد: اقدامات پلیس صرفاً مقابله ای، دستگیری و انهدام باند نیست بلکه در حوزه آموزش و آگاهی افراد هم اقدامات لازم را انجام می دهد، امروز خانواده ها بعنوان نخستین کانون شکل گیری ساختار فردی نقش موثری دارند بنابراین هر چقدر خانواده ها آگاه تر باشند، مسیر مبارزه با مواد مخدر جدی تر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه سال قبل ۱۲۰ هزار نفر در مدارس، ادارات و مساجد تحت آموزش کارشناسان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفتند چونکه معتقدیم که پیشگیری اجتماعی بهتر از درمان است، افزود: خانواده ها با پایش فرزندان و همسالان آنها در جهت جلوگیری از گرایش به مواد مخدر می توانند گام موثری بردارند چونکه اعتیاد فقط مواد مخدر نیست، بلکه یک نخ سیگار یا قلیان می تواند گام اول اعتیاد باشد.
سرهنگ احمدپور با بیان اشاره به نامگذاری سالجاری بعنوان جهش تولید توسط مقام معظم رهبری، اظهار داشت: جهش ما در تولید امنیت است، باید در حوزه امنیت اجتماعی جهش بسیار خوبی داشته باشیم.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه از آغاز سالجاری تابحال یک تن و۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را در استان گیلان کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش کشفیات را شاهد می باشیم، تصریح کرد: در حوزه کشف مواد مخدر صنعتی نظیر هروئین و شیشه ۱۰۰ درصد افزایش داشتیم که این زنگ خطری برای خانواده های گیلانی بوده چونکه نشان داده است گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی در گیلان افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه از هفته آینده طرح برخورد با معتادین متجاهر در گیلان اجرایی می شود، اظهار داشت: بانوان اغلب با تصور که با مصرف شیشه یا محرک های دیگر به تناسب اندام می رسند یا حافظه آنها تقویت می شود به مواد مخدر گرایش پیدا می کنند در صورتی که این امر القای بد بوده و عده زیادی قربانی این مساله شده اند.
سرهنگ احمدپور تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر یک اصل است که سلامت جامعه و فرزندان را تأمین می کند بنابراین اگر خانواده ها موارد مشکوکی را در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر مشاهده نمودند، می توانند به شماره ۳۳۵۹۳۰۰۷ که به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است، اطلاع دهند تا اقدامات لازم اجرایی شود.1399/04/06
16:13:50
5.0 / 5
2794
تگهای خبر: تولید , دریا , زمین , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg