شمال برگ ShomalBarg.ir
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) خبر داد

بهبود تخت های درمانی كشور ظرف سه سال آینده

بهبود تخت های درمانی كشور ظرف سه سال آینده

به گزارش شمال برگ از گیلان فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت: ظرف دو تا سه سال آینده وضعیت بیمارستان های كشور از حیث تخت های بیمارستانی بهبود پیدا می كند.


سردار سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در بازدید از محل جانمایی طرح راه اندازی و توسعه بیمارستان های پورسینا، رازی و همین طور پروژه های سایت لاکان در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه کمبود تخت های بیمارستانی یکی از معضلات کشور است، اظهار نمود: میزان تخت بیمارستانی در کشور ما نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین تر بوده و این نقیصه در دوران بحران کرونا خودرا بیش از پیش نشان داده است.

تقدیر فرمانده قرارگاه خاتم از کادر سلامت گیلان در مقابله با کرونا
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء یکی از معضلات گیلان، را نبود تخت بیمارستانی کافی در مراکز درمانی دانست و اضافه کرد: در عین حال تلاش های دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کادر سلامت استان در جهت کنترل ویروس کرونا ستودنی است.

تکمیل بیمارستان های نیمه کاره، چشم انداز پیش رو قرارگاه خاتم الانبیا
سردار محمد از اتخاذ راهکارهای مناسب جهت رفع اشکال کمبود تخت بیمارستانی در مراکز درمانی آگاهی داد و اظهار داشت: مقرر شده برای حل این مشکل قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پروژه های بیمارستانی ورود کند و حجم زیادی از فعالیت ها را برعهده بگیرد، بدین جهت تکمیل بیمارستان های نیمه کاره را در دستور کار داریم.

احداث و توسعه بیمارستان های رازی و رشت با تهاتر املاک سرمایه ای
وی در ادامه، اشاره ای به برنامه های این قرارگاه در جهت تکمیل پروژه های بیمارستانی در گیلان داشت و اظهار داشت: مقرر است چند طرح بیمارستانی توسعه ای را در بیمارستان های رازی و پورسینای رشت به صورت تهاتر با املاک سرمایه ای صورت گیرد.
سردار محمد، اشاره کرد: اقدامات مربوط به طرح های بیمارستانی و توسعه ای باید ابتدا طراحی شوند و با تدابیری که قرارگاه خاتم الانبیاء در بیشتر استان های کشور در دست ساخت و طراحی دارد، ظرف دو تا سه سال آینده وضعیت بیمارستان های کشور از حیث تخت های بیمارستانی بهبود پیدا می کند.

احداث اورژانس و بیمارستان جنرال پورسینای رشت
دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در حاشیه این بازدیدها با اشاره به جزئیات فنی اورژانس پورسینا، اظهار نمود: اورژانس مرکز پورسینا در دو طبقه با زیر بنای ۳۸۰۰ متر مربع الان در دست مناقصه بوده و طبق پیش بینی ها ۳۲ هزار و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت و بهره برداری آن برآورد اولیه شده است.
وی ادامه داد: طرح تجدید بنای بیمارستان رازی در هشت طبقه با زیر بنای 35 هزار متر مربع طراحی شده و الان در دست طراحی است و مطابق پیش بینی و برآورد اولیه ۲۹۷ هزار میلیون تومان هزینه دربر خواهد داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: برای مرکز جنرال پورسینا نیز هشت طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع پیش بینی شده که این پروژه نیز در دست مناقصه بوده و کارشناسان هزینه ای بیش از ۱۲۹ هزار میلیون تومان برای آن پیش بینی کرده اند.

بیمارستان رازی تجدید بنا می شود
سالاری افزود: طرح تجدید بنای بیمارستان رازی در هشت طبقه با زیر بنای 35 هزار متر مربع طراحی شده و الان در دست طراحی است و مطابق پیش بینی و برآورد اولیه ۲۹۷ هزار میلیون تومان هزینه دربر خواهد داشت.

پیشرفت 23 درصدی دانشکده پزشکی گیلان با گذشت 25 سال
وی با اشاره به پیشرفت 23 درصدی دانشکده پزشکی گیلان اعلام نمود: راه اندازی دانشکده پزشکی بیش از 25 سال در سایت لاکان آغاز به کار کرده اما پیشرفت چندانی نداشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اشاره کرد: دانشکده پزشکی سایت لاکان با پنج طبقه و با زیربنای ۲۳ هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد راه اندازی شده و برای نهایی شدن نیازمند ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.
منبع:

1399/04/04
22:20:39
5.0 / 5
2820
تگهای خبر: رشت , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg