شمال برگ ShomalBarg.ir

پربازدیدترین اخبار ایسنا مازندران در هفته ای كه گذشت

پربازدیدترین اخبار ایسنا مازندران در هفته ای كه گذشت

مازندران ˮهزار و كندوان مسدود می شود، كرونا و معضل رشد راه اندازی ˮخانه دومˮ در مازندران، دستگیری و متلاشی شدن باند بزرگ شیطان پرستی در مازندران، تخلیط برنج در یك كامیون ۱۰تنی، ۱۰۰ میلیون تومان سود دارد و بازار مازندران در چالش تاخت و تاز كروناˮ در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید این هفته ایسنا در مازندران بود كه می توانید آنها را در این گزارش مرور كنید.هراز و کندوان مسدود می شود

خبر مسدود شدن هراز و کندوان، یکی از پرمخاطب ترین خبرهای ایسنا در مازندران بوده است چون که با شیوع کرونا در کشور، خیلی از مردم با ماندن در خانه از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کردند و با عنایت به تعطیلات سه روزه هفته گذشته و احتمال انجام سفر به مازندران، این خبر، مخاطب زیادی داشت.

سرهنگ علیرضا قدمی در گفتگو با ایسنا به تشریح شرایط مسدود شدن محور هراز و کندوان در این روزها پرداخته بود.

کرونا و معضل رشد راه اندازی "خانه دوم" در مازندران!

گفت وگوی ایسنا با دکتر مهدی رمضان زاده لسبویی عضو هیئت علمی گروه جهانگردی دانشگاه مازندران در مورد عجین شدن کرونا و گردشگری، هم مورد توجه مخاطبان ایسنا قرار گرفت.

مهدی رمضان زاده لسبوئی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه حرکت اصلی گردشگری کاهش یافته اما جریان اصلی خویش را طی می کند، اظهار کرده بود که انتشار کرونا فرصتی است که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بتوانند با همکاری وزارتخانه از آن استفاده نماید.

وی حضور گردشگران در استان مازندران را خطری برای شیوع بیماری کرونا دانست و اضافه کرده بود که تجمع در مراکز ساحلی، تغییر پلاک ماشین ها و ترافیک جاده ها و حضور فراوان گردشگران استان را با چالش جدیدی روبرو خواهد نمود.

استاد دانشگاه مازندران تخریب زیست محیطی را از دیگر نتایج شیوع کرونا دانست و خاطرنشان کرده بود که کاهش راندمان محصولات کشاورزی، تغییر کاربری اراضی زیر کشت و اراضی در ارتفاعات، تبدیل به مسکن و خانه های دوم چالش هایی است که باعث تخریب محیط و آلودگی های زیست محیطی دارد.

دستگیری و متلاشی شدن باند بزرگ شیطان پرستی در مازندران

خبر دستگیری باند بزرگ شیطان پرستی در مازندران، یکی دیگر از خبرهای پرمخاطب هفته گذشته در ایسنا بود.

حجت الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران، گفته بود که در جهت ارتقای امنیت اجتماعی، اخلاقی و پیشگیری از ترویج شیطان پرستی، باند و گروه های انحرافی، تعداد 28 نفر مرد و 14 نفر زن دربخش مرزن آباد چالوس دستگیر و تعداد 11 دستگاه خودرو شناسایی و توقیف شد.

تخلیط برنج در یک کامیون ۱۰تنی، ۱۰۰ میلیون تومان سود دارد!

نشست خبری مدیرعامل اتحادیه شالیکوبی داران شهرستان بابل، یکی دیگر از خبرهای پرمخاطب ایسنا در هفته گذشته بود.

حسن قربان زاده توری مدیرعامل اتحادیه شالیکوبی داران بابل با اشاره به اینکه در یک کامیون ۱۰تنی، ۱۰۰ میلیون تومان سود تخلیط برنج است که برخورد ما سبب نگرانی سودجویان شد، اظهار داشت: میزان تخلیط برنج بعد از برخوردهایی که انجام شد در حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

بازار مازندران در چالش تاخت و تاز کرونا!

گزارش تحلیلی از بازار شهرستان نور به جهت مشکلات به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا و سختی های اقتصادی فراوان، یکی از پرمخاطب ترین اخبار ایسنا در هفته ای که گذشت، قلمداد شد.

ویروس کرونا با تبدیل شدن به یک ویروس همه گیر جهانی، نتایج اقتصاد بسیاری به دنبال داشته و تقریباً همه کشورهای دنیا از آن متأثر شده است، ازاین رو انتظار می رود تا اقتصاد جهانی سال ۲۰۲۰ را با یک رکود قابل توجه سپری کند. در این میان، ایران و بخصوص مازندران هم مانند خیلی از کشورها درگیر این همه گیری جهانی شده و در نتیجه از نتایج اقتصادی ناشی از آن رنج می برد.

بازاریان و کسبه بعد از گذشت ۲ ماه تعطیلی بازار به منظور جلوگیری از شیوع کرونا با اضطراب و احساس ترس از افزایش شیوع بیماری به تدریج فعالیت خویش را آغاز کردند تا بتوانند مخارج زندگی شان را تأمین کنند.

در نور هم شرایط نسبت به شهرها و نقاط دیگر مازندران و حتی کشور متفاوت نیست و کسبه با مشکالات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. مشکلاتی که خیلی از کسبه این شهرستان را با تنش رو به رو کرده و اگر برنامه ریزی درستی صورت نگیرد، مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

منبع:

1399/03/31
15:40:45
5.0 / 5
2820
تگهای خبر: اقتصادی , چالوس , خودرو , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg