شمال برگ ShomalBarg.ir
متخصص و جراح گوش حلق و بینی:

جراحی كاشت حلزون مقرون به صرفه تر از جراحی های دیگر است

جراحی كاشت حلزون مقرون به صرفه تر از جراحی های دیگر است

به گزارش شمال برگ از گیلان متخصص و جراح گوش حلق و بینی اظهار داشت: هزینه كاشت حلزون در كشورهای دنیا 60 هزار دلار است و نسبت به عمل جراحی كلیه، كبد و یا مغز استخوان ارزانتر و همین طور كیفیت زندگی نیز برای كسانی كه جراحی كاشت حلزون می شوند در آینده بمراتب بیشتر است.


دکتر شادمان نعمتی، امروز در مراسم افتتاحییه انجام اولین کاشت حلزون شنوایی استان بعنوان قطب کاشت حلزون شمال کشور با اشاره به اینکه جراحی کاشت حلزون برای چه سنینی امکان دارد، افزود: این نوع جراحی تنها برای کودکانی که کری حسی-عصبی مادرزادی در بدو تولد دارند انجام می شود و در سنین بالاتر نیز تنها در کسانی که گفتار دارند اما بهر دلیلی مثلا بعضی از بیماری ها شنوایی هر دو گوش خودرا از دست داده اند، امکان پذیر است.
وی با اعلان اینکه هزینه کاشت حلزون در کشورهای دنیا ۶۰ هزار دلار است و نسبت به عمل جراحی کلیه، کبد و یا مغز استخوان ارزانتر و همین طور کیفیت زندگی نیز برای کسانی که جراحی کاشت حلزون می شوند در آینده بمراتب بیشتر است اضافه کرد: یک کودک بعد از کاشت حلزون می تواند دکتر، مهندس، خلبان و یا هر شغل و پیشه ای کسب کند؛ اما کسانی که مثلا عمل پیوند کبد می شوند از کیفیت زندگی کمتری برخوردار می باشند.
متخصص و جراح گوش حلق و بینی با اعلان اینکه در ایران بخش اعظم هزینه کاشت حلزون شنوایی توسط دولت به صورت یارانه پرداخت می شود اظهار داشت: خانواده ها تنها حدود ۶ میلیون تومان هزینه پرداخت می کنند که این شاخص نیز مزیتی بس باارزش محسوب می شود.
نعمتی با اعلان اینکه از سال ۸۷ در استان گیلان غربالگری شنوایی نوزادان در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: هم اکنون می توان گفت ۹۸ درصد کودکان در کشور همچون گیلان سیستم شنوای شان غربالگری می شوند.
متخصص و جراح گوش حلق و بینی اشاره کرد: کودکان زیر یک تا نهایتا پنج سال که در غربالگری سیستم شنوایی شان با مشکل مواجه باشد، مورد پایش قرار گرفته و برای درمان یا نیازمند سمک های قوی و با آنکه کاشت حلزون برای شان تجویز می شود.
وی در آخر با اعلان اینکه راه اندازی مرکز کاشت حلزون در گیلان می تواند آغازی جهت راه اندازی دانشکده توانبخشی، رشته های شنوایی شناسی، توسعه آموزش برای دستیاران پزشکی باشد اظهار داشت: راه اندازی مرکز کاشت حلزون در گیلان به لحاظ علمی می تواند جهشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان ایجاد کند که یقینا برای مردم مثمر ثمر است.
منبع:

1399/03/29
18:06:06
5.0 / 5
2554
تگهای خبر: رشت , شمال , كیفیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg