شمال برگ ShomalBarg.ir

بازداشت عامل هتك حیثیت و تهدید در شبكه اجتماعی در بابل

بازداشت عامل هتك حیثیت و تهدید در شبكه اجتماعی در بابل

به گزارش شمال برگ مازندران فرمانده انتظامی بابل از شناسایی متهم به هتك حیثیت و تهدید در شبكه اجتماعی در این شهرستان اطلاع داد.بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدمحسن جعفری در تشریح این خبر، اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارش قضائی و طرح شکایت یک شهروند در خصوص اینکه فردی در شبکه اجتماعی تلگرام با ایجاد صفحه شخصی مبادرت به هتک حیثیت و تهدید می کند، مبحث در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی و انجام تحقیقات از شاکیه موفق شدند، متهم به هتک حیثیت و تهدید در فضای مجازی که مردی جوان و از نزدیکان شاکیه بود را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل، اظهار نمود: متهم در تحقیقات پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد اما بعد از مواجهه با ادله و مستندات محکم پلیس فتا به بزه ارتکابی اعتراف کرد و انگیزه خود از این عمل ناپسند را انتقام جویی و اختلافات خانوادگی عنوان نمود.

سرهنگ جعفری با اشاره به معرفی متهم به مراجع قضائی به افرادی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مبادرت به فحاشی، تهدید و یا مزاحمت برای شهروندان می کنند، اخطار داد: فضای مجازی مکانی مناسب برای تسویه حساب های شخصی نیست و با افراد متخلف برابر قانون جرایم کامپیوتری رفتار خواهد شد.

/


1399/03/22
13:54:56
5.0 / 5
2669
تگهای خبر: دریا , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg