شمال برگ ShomalBarg.ir

برگزاری نشست علمی پژوهشی كرونا و علایم آخرالزمان در چالوس

برگزاری نشست علمی پژوهشی كرونا و علایم آخرالزمان در چالوس

شمال برگ: مازندران نشست علمی پژوهشی بررسی كرونا و ارتباط آن با علایم آخر الزمان و ظهور در مدرسه علمیه خواهران امام حسین (ع) چالوس اجرا شد.


سهیلا اسکندری معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس عصر روز گذشته ۱۹ خردادماه با اشاره به مفهوم علایم ظهور، اظهار داشت: علایم از نظر لغوی به معنای آنچه سبب شناختن کسی یا چیزی می شود و ظهور هم آشکار شدن چیزی که قبل تر ظاهر بوده، است و در اصطلاح، ظاهر شدن حضرت مهدی(عج) بعد از پنهان شدن طولانی برای قیام و برگزاری حکومت عدل جهانی است.
وی اضافه کرد: آخرالزمان هم به زمان تولد و رسالت حضرت رسول اکرم(ص) و هم به دوران ظهور منجی عالم بشریت اطلاق دارد و علایم آن حتمی و متقارب به ظهور و هم غیرحتمی و غیرمتقارب به ظهور است.
اسکندری اشاره کرد: علایم ظهور به صورت توصیفی است که به ظاهر روایات استناد شده و حمل بر آنها تمثیلی و امری غیرقابل قبول است و در این صورت دیگر به هیچ یک از روایات در موضوعات دیگر نمی توان حکم قطعی داد مگر اینکه شواهد بر تمثیلی بودن آن وجود داشته باشد.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران چالوس، اشاره کرد: برمبنای برخی روایات شاید بتوان این طور استنباط کرد که بیماری کرونا از علایم ظهور است، در صورتیکه نکاتی وجود دارد که مانع این برداشت می شود، همچون روایتی از حضرت علی (ع) در کتاب غیبت شیخ طوسی(ره) که فرموده اند: «بین ید القائم، یعنی قبل از ظهور دو مرگ سفید و سرخ هست که منظور از مرگ سرخ جنگ و شمشیر و مرگ سفید طاعون است؛ همین طور در کتاب کمال الدین مرحوم صدوق(ره)، امام صادق (ع) فرمودند: «قدام القائمه مومتتان» یعنی دو مرگ وجود دارد تا این که از هر هفت نفر، پنج نفر نابود می شوند، که با این روایات، اثبات علامت ظهور بودن بیماری کرونا تثبیت نمی گردد.
وی اظهار داشت: با یک یا چند روایت نمی توان نتیجه گیری کرد؛ بلکه باید قرائن و شواهد تفسیرهایی که پایه و اساس دارد را مورد توجه قرارداد؛ برای اینکه از این اسناد یک مرگ عجیب برداشت می شود، در صورتیکه آمار کرونا نسبت به مبتلایان خودش در کل جهان چند درصد بیشتر نیست و ما با بیماری هایی با تلفات بیشتر از این روبرو بودیم که حتی توان دفن جنازه ها وجود نداشت.
وی بیان کرد: امروز مسئله مهم تر از علایم ظهور، بحث فراهم شدن شرایط ظهور است که باید با بصیرت زیر پرچم ولایت فقیه و تحت امر رهبر معظم انقلاب، بستر و شرایط آنرا آماده نماییم.
بر اساس گزارش ایکنا مازندران، اسکندری اظهار نمود: هم اکنون وظیفه ما، تشنه کردن مردم جهان نسبت به ظهور حضرت مهدی (عج) است، بطوریکه همه مکاتب و مسلک های موجود در دنیا احساس نیاز به موعود و ناجی را احساس کنند.
منبع:

1399/03/20
21:10:01
5.0 / 5
3133
تگهای خبر: چالوس , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg