شمالبرگ ShomalBarg.ir
رییس سازمان جهاد كشاورزی گیلان خبر داد

كمبود نقدینگی از علل بیمه نشدن محصولات كشاورزی گیلان

كمبود نقدینگی از علل بیمه نشدن محصولات كشاورزی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان اظهار داشت: توانمندی مالی باعث افزایش رغبت كشاورزان به بیمه كردن محصولات كشاورزی می شود.


علی درجانی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: کشاورزی از مشاغل پر ریسک در استان ما به حساب می آید و لازم است کشاورزان برای بیمه کردن محصولات کشاورزی شان حتما اقدام نمایند تا در زمان خسارت با مشکلات جدی مواجه نشوند.
وی اضافه کرد: با اینکه بیمه کردن محصولات کشاورزی در گیلان روند مطلوبی دارد اما هنوز کافی نیست و باید بگونه ای عمل شود که همه کشاورزان نسبت به این امر توجه داشته باشند.
درجانی تصریح کرد: همچون علل نبود استقبال برای بیمه شدن محصولات کشاورزی از جانب بعضی از کشاورزان، عدم توانمندی مالی و همینطور نبود سرعت مورد انتظار بیمه گذار در زمان مواجه این قشر با صدمه هایی است که در زمان بروز خسارت می بینند.
وی خاطرنشان کرد: آموزش های مختلفی برگزار کرده ایم تا کشاورزان با پرداختن به مشاغل جانبی نظیر نوغانداری و کشت دوم درآمد خویش را بالا ببرند تا در زمان بیمه با مشکل نقدینگی مواجه نباشند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: بیمه شدن محصولات کشاورزی امنیت و آرامش را برای کشاورزان و خانواده های روستایی به ارمغان می آورد.
وی اضافه کرد: هر گونه تسهیل گری در بخش کشاورزی باعث می شود که از تغییر کاربری ها و یا فروش زمین های کشاورزی جلوگیری شود و تلاش مضاعف باید صورت گیرد تا موانع موجود بر سر راه بیمه شدن محصولات کشاورزی برداشته شود.
درجانی با اشاره به اینکه تابحال بیشتر از ۷۸ هزار و ۵۰۰ کشاورز در گیلان محصولاتشان را بیمه کرده اند، اظهار داشت: از این تعداد تابحال حدود ۲۷ هزار و ۲۰۰ نفر از چایکاران، ۴۱ هزار و ۹۰۰ نفر از شالیکاران مبادرت به بیمه کرده اند و بقیه، بیمه گذاران سایر محصولات کشاورزی را شامل می شوند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی گیلان در سال زارعی جدید ۳۳ نوع محصول شامل برنج، چای، دام های سنگین و سبک، انواع طیور، باغات گردو، کیوی، فندق، مرکبات و غیره را تحت پوشش قرار می دهد، اظهار داشت: تمدید بیمه محصولات کشاورزی در سه محصول چای، برنج و مرکبات که پیش از این تا آخر اردیبهشت ماه بود تا آخر خرداد ماه سال جاری تمدید شده است ازاین رو کشاورزان تا فرصت اعلام شده تلاش در بیمه محصولات خود کنند.
وی بیمه محصولات کشاورزی را کاملا حمایتی دانست و اضافه کرد: این صندوق سالیانه چندین برابر حق بیمه ای که دریافت می کند به کشاورزان غرامت پرداخت می کند.
درجانی اظهار داشت: سال قبل ۲۹۵ میلیارد ریال غرامت بابت خسارت به بیمه گذاران محصولات کشاورزی در استان گیلان پرداخت شده است.1399/03/19
23:43:42
5.0 / 5
3098
تگهای خبر: دریا , زمین , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg