شمالبرگ ShomalBarg.ir
9 ماه تا انتخابات هئیت فوتبال مازندران باقی مانده است

مدعیان یك میز!

مدعیان یك میز!

به گزارش شمال برگ مازندران قانون منع بكارگیری بازنشسته ها بهانه خوبی شد تا مدعیان زیادی برای كسب كرسی هیات های روسای بازنشسته اقدام نمایند. همچون مهمترین هیات های ورزش در استان مازندران، هیات بزرگ فوتبال است كه این روزها در حالیكه حدود 9 ماه تا برگزاری انتخاباتش باقی مانده، مدعیان زیادی را به خود دیده است.بهروان با تجربه با بیشتر از دو دهه حضور در راس فوتبال مازندران همیشه مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار داشت و البته بهروان از این هیات به جایگاه های بالایی در کشور رسید و شاید حضورش در راس فوتبال کشور و مشغله کاری زیاد، سبب افت شدیدش در مازندران شد. نداشتن انگیزه کافی برای مدیریت در فوتبال مازندران، ارضا شدنش در فوتبال کشور سبب شد تا فوتبال در مازندران چند سالی بدون پیشرفت بماند.

اما حالا با قانون منع بکارگیری بازنشستگان، یقینا این رئیس کارکشته و با تجربه، ماه های آخر حضورش در راس فوتبال مازندران را سپری می کند. کارشناسان فوتبالی بر این عقیده هستند که این روسای قدیمی و با تجربه باید به نحو احسن از پست ریاست کنار گذاشته شوند. حال با وجود اینکه چند ماه تا آخر دوره مدیریت نمانده باید صبر کرد و دید شخص بهروان برای خودش و آینده فوتبال مازندران چه تصمیمی خواهد گرفت!

خانواده بزرگ فوتبال مازندران که خواهان تغییر اساسی در بدنه فوتبال مازندران هستند نگران چالش پس از بهروان هستند. برخی معتقدند شاید دست های پنهانی برای مهندسی انتخابات پیش روی، از الان دست به کار شده باشند. اما علاقمندان زیادی هم از الان اعلام حضور کردند و برای این جایگاه مهم داوطلب شده اند.

سعید نجاریان ساروی از چهره های جوان اما کارکشته، سال ها مدیرعامل تیم فوتسال شهروند ساری در لیگ برتر فوتسال کشور است و ریاست هیات فوتبال مرکز استان را بر عهده دارد. این چهره که حسابی در طول این سال ها در میان اهالی فوتبال علاقمند جمع کرده، سال ها عضو هیات رئیسه فوتسال کشور بوده است و حالا برای ریاست هیات بزرگ فوتبال آماده است.

همه بخت سعید نجاریان را برای رسیدن به کرسی ریاست هیات فوتبال بیشتر از سایر رقبا می دانند. شنیده هایی هم این روزها حکایت از انتخاب نجاریان بعنوان سرپرست هیات فوتبال استان مازندران دارد، اما باید صبر کرد و دید که آیا مدیرکل ورزش و جوانان مازندران این اقدام را عملی خواهد نمود یا خیر !؟

اما عادل عالیشان معاون اسبق مدیرکل ورزش و جوانان مازندران هم دیگر گزینه مدعی این سمت است. عالیشان که چهارسال گذشته هم در این رقابت حضور داشت و مغلوب بهروان در آن انتخابات شده بود، بازهم داوطلب حضور شده است اما برخوردی که مدیرکل ورزش و جوانان نسبت به عزل وی در اداره کل ورزش و جوانان داشته، نشان از بخت کم عالیشان در کسب کرسی هیات فوتبال دارد و بعید است مورد حمایت مدیرکل قرار گیرد.

عالیشان که خودش یک فوتبالی تمام عیار است، از مدیران با تجربه ورزش استان مازندران است و با سابقه ریاست در شهرهای مختلف استان مازندران و حضور 6 ساله به عنوان معاون مدیرکل، می تواند در مدیریت فوتبال مازندران مفید باشد، اما باید دید آیا فوتبالی ها قبولش خواهند کرد یا خیر !؟

محمدی کیادهی مدیرعامل باشگاه استقلال ساری هم دیگر گزینه ای است که از الان اعلام آمادگی کرده است. محمدی هم یک مدیر سیاسی ورزشی اما تمام فوتبالی است و در سال های اخیر به ورزش بانوان توجه ویژه ای داشته است و از خیرین ورزشی بحساب می آید. کیادهی در طول این سال از منتقدین درجه یک بهروان بوده است و نقدهای زیادی را نسبت به نحوه مدیریت در فوتبال مازندران داشته است.

محمود نصیرلو از داوران مطرح فوتسال که از چهره های شناخته شده در کشور است، از دیگر گزینه های داوطلب شده برای کسب کرسی ریاست هیات فوتبال استان مازندران به حساب می آید. نصیرلو که رابطه صمیمی با نجاریان دارد، احتمالش می رود که در ادامه راه به نفع سعید نجاریان از این انتخابات کنار بکشد تا نجاریان به ریاست هیات فوتبال مازندران برسد.

هادی کاشفی یکی از جوانان جویای نامی است که در میان گزینه های داوطلب شده نامش دیده می شود. کاشفی که دانش آموخته دکتری است و از مدیران تحصیلکرده ورزشی به حساب می آید، چند سالی است که مدیرعامل باشگاه شهروند نور است و موفقیت های زیادی هم در طول این سال های حضورش در ورزش کسب کرده است. کاشفی جوان یک ایده پرداز ورزشی است و می تواند با نیروی جوانی خودش در صورت موافقت فوتبالی ها در این راه موفق شود. اما باید صبر کرد و دید که آیا اعضای مجمع به این جوان رای اعتماد خواهند داد یا خیر !؟

هنوز فرصت زیادی تا برگزاری مجمع انتخابات هیات فوتبال مازندران باقی مانده و شکی نیست تا آن زمان گزینه های بیشتری برای تصدی این سمت مهم در ورزش استان مازندران اعلام آمادگی خواهند کرد اما به نظر می آید بعد از دو سه دهه، فوتبالی ها خواهان تغییر اساسی در فوتبال مازندران هستند. فوتبالی ها خواهان جوان گرایی در بدنه هیات فوتبال هستند. شاید توقع اهالی فوتبال استفاده از جوانان تحصیلکرده در این هیات بزرگ ورزشی است تا با استفاده از توان جوانی و علم روز فوتبال مازندران را به سمت پیشرفت هدایت نمایند.

حضور اشخاص پیشکسوت و پا به سن گذاشته در بدنه هیات فوتبال و سنتی اداره شدن این هیات بزرگ ورزشی، بزرگترین نقدی است که از جانب اهالی فوتبال مازندران به این هیات وارد است و لازم است اعضای مجمع در انتخابات پیش روی به صورت ویژه تر به شخص اصلح رای بدهند تا فوتبال مازندران تغییرات اساسی به خود ببیند تا بتواند در سال های آینده پیشرفت قابل ملاحظه ای از این هیات بزرگ ورزشی شاهد باشیم.

1399/03/18
14:12:17
5.0 / 5
3087
تگهای خبر: ساری , مازندران , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg