شمال برگ ShomalBarg.ir
سرپرست پلیس راه گیلان:

پرتاب زباله می تواند آمار تصادفات جاده ای را افزایش دهد

پرتاب زباله می تواند آمار تصادفات جاده ای را افزایش دهد

شمال برگ: از گیلان سرپرست پلیس راه استان گیلان با اشاره به اینكه پرتاب زباله در سطح معابر از مصادیق تخلفات رانندگی است، از برخورد جدی پلیس با رانندگانی كه زباله را از خودرو به بیرون پرتاب می كنند، آگاهی داد.


سرهنگ جاور صفاری در گفت و گو با ایسنا، پرتاب زباله در سطح معابر را از مصادیق تخلفات رانندگی دانست و اظهار نمود: پرتاب زباله از داخل خودرو به بیرون علاوه بر غیر اصولی بودن رفتار شهروندی و تخریب محیط زیست، می تواند آمار تصادفات جاده ای را نیز افزایش دهد.
این مقام انتظامی افزود: در خیلی از کشورها جریمه ریختن زباله در سطح محور آنقدر سنگین است که متخلفان مجبورند بابت این کار، بخش قابل توجهی از حقوقشان را بپردازند.
وی ادامه داد: مطابق بند ۲۰۷۳ جدول جریمه های رانندگی، پرتاب کردن یا ریختن ضایعات، زباله، اشیاء و آب دهان از وسیله نقلیه در سطح معابر، ۳۰۰ هزار ریال تعیین شده است.
سرهنگ صفاری با اشاره به اینکه پرتاب زباله در سطح معابر از مصادیق تخلفات رانندگی است، از برخورد جدی پلیس با رانندگانی که زباله را از خودرو به بیرون پرتاب می کنند، آگاهی داد.
سرپرست پلیس راه استان گیلان با اعلان اینکه شاید در بین ده ها تخلف ریز و درشت رانندگی یا مصادیق آن از رعایت نکردن وظایف شهروندی، پرتاب زباله از خودرو خیلی ساده به نظر برسد، اظهار داشت: واقعیت این است که شهروندانی که همین مصادیق به ظاهر کم اهمیت از وظایف شهروندی را نادیده می گیرند، همان هایی هستند که از ارتکاب تخلف بزرگ تر نیز ابایی ندارند.
منبع:

1399/03/17
23:33:16
5.0 / 5
2870
تگهای خبر: خودرو , رشت , ضایعات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg