شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل منابع طبیعی گیلان مطرح كرد

وجود مواد سوختنی فراوان در جنگل ها و مراتع گیلان

وجود مواد سوختنی فراوان در جنگل ها و مراتع گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیركل منابع طبیعی گیلان اظهار داشت: وجود شاخ و برگ های خشكیده و مواد سوختنی فراوان در كف جنگل ها و مراتع، كاهش رطوبت، افزایش دما و وزش باد گرم و بدتر از آن بی توجهی، زمینه وقوع آتش سوزی در طبیعت را فراهم می كند.


محسن یوسف پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش دما و احتمال وزش باد گرم در بعضی ساعات در استان گیلان طی امروز، اشاره کرد: گردشگران، دامداران و حاشیه نشینان جنگل ها و مراتع از روشن کردن آتش و یا رها کردن آتش افروخته در عرصه های طبیعی استان به جد بپرهیزند.
وی ادامه داد: وجود شاخ و برگ های خشکیده و مواد سوختنی فراوان در کف جنگل ها و مراتع، کاهش رطوبت، افزایش دما و وزش باد گرم و بدتر از آن بی توجهی، زمینه وقوع آتش سوزی در طبیعت را فراهم می کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اشاره کرد: به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها ابلاغ گردیده تا تمهیدات لازم را برای مقابله با هر حادثه احتمالی دراین زمینه فراهم آورند.
بوسف پور با اعلان اینکه متاسفانه ۲۵۶ فقره حریق در سال ۹۸ داشتیم که ۵۰۱ هکتار از اراضی جنگلی ما را درگیر کرد، اظهار داشت: البته حریق ها سطحی بود و لطمه جدی به درختان جنگلی وارد نشده است.
وی تصریح کرد: سامانه ۱۵۰۴ امداد جنگل ها و مراتع، بطور شبانه روزی آماده پاسخگویی و دریافت گزارش مردم عزیز از هرگونه اتفاق در عرصه های طبیعی استان است.
منبع:

1399/03/15
23:26:40
5.0 / 5
2522
تگهای خبر: دریا , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg