شمال برگ ShomalBarg.ir

ملخ مراكشی از زیان آورترین آفت های كشاورزی گیلان

ملخ مراكشی از زیان آورترین آفت های كشاورزی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی گیلان اظهار داشت: ملخ از زیان آورترین آفت های محصولات كشاورزی در گیلان ملخ است.


محمد ابراهیم محمدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حمله آفت ملخ های زیان آور محصولات کشاورزی به شهرستان های گیلان در حال کنترل است.
وی از مقابله با حمله آفت ملخ های زیان آور محصولات کشاورزی اطلاع داد و اضافه کرد: در گیلان۲۰ هزار و ۷۵۷ هکتار دیده بانی و کانون یابی این آفت صورت گرفته است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: در این راستا سطح آلودگی بیشتر از ۱۰ هزار هکتار و با مصرف ۱۶۵۹ لیتر سم در سطح ۷۱۱۰ هکتار مبارزه، گزارش شده است.
محمدی با اشاره به اینکه گیلان از استان های پیشرو در مبارزه با ملخ مراکشی است، اضافه کرد: سطح آلودگی در شهرستان های رودبار، سیاهکل، رودسر به ترتیب ۱۰ هزار هکتار، ۶۶ هکتار و ۱۱۰ هکتار است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه یکی از زیان آورترین آفت های محصولات کشاورزی در گیلان ملخ است، خاطرنشان کرد: این آفت ابتدا از گیاهان مرتعی سپس غلات(گندم، جو و...)، حبوبات(عدس، ارزن، شبدر، یونجه و... ) و سپس از سایر سطوح سبز و درختان مثمر و غیر مثمر اطراف محل زندگی تغذیه می کند.1399/03/13
23:30:06
5.0 / 5
2547
تگهای خبر: كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg