شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه رشت:

دولت به معیشت و فرهنگ عمومی كشور توجه كند

دولت به معیشت و فرهنگ عمومی كشور توجه كند

به گزارش شمال برگ از گیلان امام جمعه رشت، با اشاره به اینكه معیشت مردم در اولویت نخست است، اظهار نمود: گرانی ها مردم را آزار می دهد و تورم در حال افزایش می باشد. ازاین رو نمایندگان مجلس باید از دولت بخواهند به معیشت و فرهنگ عمومی كشور توجه كند.


آیت الله رسول فلاحتی در پیام جمعه که بدون مستمع در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، با اشاره به سبک زندگی اسلامی در آیات قرآن، اظهار نمود: توجه به استفاده از مواهبی که خداوند در اختیار انسان قرار داده، در سبک زندگی اسلامی بسیار مهم می باشد.
وی بر اجتناب از اسراف تصریح کرد و اضافه کرد: اسراف عمل ناشایستی محسوب می شود که خدا در آیات قرآن مردم را از پرهیز آن ترغیب کرده است.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مردم اسراف کار از مواهب طبیعی و خدادادی درست استفاده نکرده و روی سعادت را نمی بینند، خاطرنشان کرد: مردم جامعه ای که از مواهب خدادادی درست استفاده می کنند سعادتمند می شوند.
آیت الله فلاحتی، اسراف را به معنای خارج شدن از اعتدال در مصرف دانست و بیان نمود: اجتناب و پرهیز از اسراف باعث سعادت فرد و جامعه می شود.
وی اسراف را مایه هلاکت جامعه و فرد عنوان نمود و اظهار داشت: خدای متعال در قرآن می فرماید که انسان های اسراف کار اهل دوزخ هستند؛ ضمن اینکه اسراف کار فرعون صفت است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اعتدال در امور مختلف زندگی، تصریح کرد: انسان در انفاق حق ندارد از مدار و مسیر اعتدال خارج شود؛ البته فرد تا زنده است باید انفاق کند، اما نباید اسراف داشته باشد.
آیت الله فلاحتی به علامت های انسان اسراف کار اشاره نمود و خاطرنشان کرد: کسی که به امور باطل افتخار می کند اسراف کار است، هزینه های اضافی در کارها اسراف محسوب می شود، اسراف کار رغبتی به انجام عمل خیر ندارد و همینطور اگر از کسی نفعی به فرد اسراف کار نرسد همیشه او را انکار می کند.
ایشان در ادامه با اشاره به ضرب و شتم سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور، اظهار نمود: امروز دنیای بشر پر از ظلم و ستم است و آمریکا جنایت های بسیاری انجام داده که متاسفانه عده ای در داخل با آنها هم آوا می شوند.
امام جمعه رشت به اتمام فعالیت مجلس دهم و شروع به کار مجلس یازدهم شورای اسلامی اشاره نمود و اضافه کرد: از تلاش نمایندگان مجلس دهم قدردانی می کنیم؛ البته از برخی مصوبات نمایندگان اعلام نگرانی کردیم، چونکه مقام معظم رهبری در این راستا فرمودند که از برخی مصوبات مجلس گذشته بوی غربی می آید؛ ضمن اینکه در مجلس گذشته به اولویت ها توجه نشد.
آیت الله فلاحتی با بیان سخنان امام خمینی(ره) در گشایش مجلس نخست بعد از انقلاب، خاطرنشان کرد: انتخاب نمایندگان برای مجلس به منظور پیاده کردن عدالت اسلامی در جامعه است.
وی خواهان توجه و در اولویت قرار دادن امور نیازمندان توسط نمایندگان مجلس شد و بیان نمود: ایستادگی در مقابل قدرت های ظالم و استکباری باید از اولویت های نمایندگان مجلس یازدهم باشد، چونکه نرمش در مقابل قدرت های سلطه گر به غیر از ویرانگری دستاورد دیگری برای ملت ما ندارد.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر استفاده از نظر کارشناسان در تصویب مصوبات توسط نمایندگان مجلس تصریح کرد و اظهار داشت: توجه به اصل ساده زیستی باید در اولویت برنامه های نمایندگان مجلس باشد و نباید به دنبال رفاه طلبی باشند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه پست و مقام زودگذر است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید در نظر داشته باشند مدت چهار سال نمایندگی می گذرد، ازاین رو باید رفتار خود با جامعه را به صورت عادلانه تنظیم کنند.
وی افزود: نمایندگان مجلس یازدهم باید به معیشت و فرهنگ مردم توجه ویژه داشته باشند، چونکه این دو بخش در جامعه مغفول مانده است.
امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس باید مسائل فرهنگی جامعه را در اولویت قرار دهد، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب نسبت به ناهنجاری های فرهنگی گلایه دارند؛ ضمن اینکه دشمن خیال می کند از هر فرصتی می تواند استفاده نماید. البته مردم مومن و انقلابی اجازه نمی دهند آرمان های انقلاب و دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود.
آیت الله فلاحتی به عملکرد ضعیف شورایعالی انقلاب فرهنگی در سال های اخیر اشاره نمود و اضافه کرد: در زمان شیوع کرونا تنها یک بار شورایعالی انقلاب فرهنگی تشکیل جلسه داده است.
وی با اشاره به اینکه معیشت مردم در اولویت نخست است، اظهار نمود: گرانی ها مردم را آزار می دهد و تورم در حال افزایش می باشد. ازاین رو نمایندگان مجلس باید از دولت بخواهند به معیشت و فرهنگ عمومی کشور توجه کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به رزمایش مواسات در جهت کمک به نیازمندان جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: رزمایش مواسات نشان داد که چه تعداد نیازمند در جامعه داریم.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه معیشت و فرهنگ عمومی اولویت جامعه است، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم باید به دو اولویت مذکور توجه ویژه داشته باشد؛ ضمن اینکه دشمنان و طرفداران داخلی آنها بدانند رفتار آنها از چشم تیزبین صالحان و مومنان پوشیده نیست.1399/03/10
22:55:50
5.0 / 5
2869
تگهای خبر: رشت , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg