شمال برگ ShomalBarg.ir

رفع تصرف اراضی ملی 70 میلیاردی در لنگرود

رفع تصرف اراضی ملی 70 میلیاردی در لنگرود

شمال برگ: از گیلان فرمانده انتظامی استان از رفع تصرف 7000 متر مربع از اراضی ملی به ارزش 70 میلیارد ریال در بخش چاف شهرستان لنگرود آگاهی داد.


سردار عزیزاله ملکی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار نمود: به دنبال دریافت گزارشی در خصوص تصرف اراضی ملی در نوار ساحلی بخش چاف شهرستان لنگرود، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلان اینکه ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه نماینده اداره راه و شهرسازی برای بازدید به محل مورد نظر اعزام شدند، اضافه کرد: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد دو نفر ۷۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و ضمن ساخت و ساز، آنرا با دیوارکشی محصور کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در این رابطه پرونده قضایی تشکیل شد، بیان کرد: با حکم قضایی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور، رفع تصرف انجام و کلیه آثار تجاوز جمع آوری شد.
سردار ملکی اشاره کرد: متصرفان ۵۹ و ۶۱ ساله که هیچ گونه مدارکی دال بر مالکیت این اراضی نداشتند با تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی گشتند. کارشناسان ارزش اراضی تصرف شده را ۷۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
فرمانده انتظامی استان گیلان در آخر ضمن آگهی به متعرضان املاک و اراضی ملی، اضافه کرد: پلیس با اینگونه افراد سودجو قاطع و قانونی برخورد می کند.
منبع:

1399/03/08
13:14:18
5.0 / 5
2877
تگهای خبر: حفاظ , دریا , ساحل , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg