شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه بندر مرزی آستارا:

موكول تصمیم گیری برای بازگشایی مساجد به روزهای آتی زیبنده نیست

موكول تصمیم گیری برای بازگشایی مساجد به روزهای آتی زیبنده نیست

شمال برگ: از گیلان امام جمعه بندر مرزی آستارا از موكول تصمیم گیری برای بازگشایی درب مساجد به روزهای آتی انتقاد نمود و خواستار ورود كارشناسان معنوی به این مسأله شد.


حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز عید سعید فطر که در مسجد عباسیه این بندر مرزی برگزار شد، اظهار نمود: همه کارها و اقدامات بشر باید برای رضایت خداوند متعال باشد.
وی با اعلان اینکه همیشه باید حواس ها به سمت خالق باشد، افزود: روزه داری تقوا را بیشتر می کند و باید آنرا برای ۱۱ ماه بعدی و سایر سال ها حفظ کرد.
امام جمعه آستارا با تاکید بر اینکه اسلام قائم به شخص نیست و حدود خودرا دارد، اضافه کرد: بعد از سه ماه این نخستین بار است که درب مساجد برای انجام یک کار معنوی و اقامه نماز جماعت بازگشایی می شود.
حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با اعلان اینکه ویروس کرونا کل بشریت را در سراسر جهان درگیر خود کرده است، اشاره کرد: حال در شرایطی هستیم که تمام انس و جن جمع شده اند و در مقابل این بلا عاجز هستند.
وی با اشاره به عجز قدرت های بزرگ مدعی علم پزشکی در دنیا، افزود: آنهایی که ارتباط معنوی با خداوند متعال دارند در این ایام گرفتار مشکل و افسردگی نشده اند و نمی شوند.

امام جمعه آستارا، توجه به سفارش های بهداشتی را از مهمترین راه های مبارزه با این بیماری عنوان و اشاره کرد: نگوییم که با بازگشایی بازارها همه چیز تمام شده است و این تصمیم برای کاهش مشکلات روزمره مردم در تامین مایحتاج است.
وی در بخش دیگر سخنان خود از تصمیم گیرندگان ستاد ملی کرونا درباب باز نشدن درب مساجد انتقاد نمود و اضافه کرد: در این تصمیمات مؤمنان و نمازگزاران که از محتاط ترین و معنوی ترین انسان ها در این ایام بودند، دیده نشدند.
وی با تاکید بر اینکه «آیا مساجد خطرناک تر از باشگاه های ورزشی و سایر اماکن عمومی جامعه هستند؟»، افزود: در کدام یک از محیط های اجتماعی، سفارش های بهداشتی همانند مؤمنان در مساجد رعایت می شود.
حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه برای این امر باید کارشناسان متعهد تصمیم گیرنده بودند، تصریح کرد: برای احترام به قانون و تصمیم ستاد ملی کرونا سه ماه است که درب مساجد را بسته ایم.
امام جمعه آستارا در بخش پایانی سخنان خود به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایام پایانی سال قبل اشاره نمود و اشاره کرد: از زحمات نماینده فعلی تقدیر می گردد و برای نماینده منتخب آرزوی موفقیت داریم.
وی با اعلان اینکه رأی مردم پشتوانه منتخبین است، اشاره کرد: نمایندگان نباید با حاشیه ها و تعویض و تغییر رئیس، کارمند و نیروهای خدماتی وقت خودرا تلف کنند بلکه باید با وضع قانون خوب و مناسب، مقدمات توسعه، پیشرفت، عمران و آبادانی مملکت را فراهم آورند.

منبع:

1399/03/04
15:12:06
5.0 / 5
2485
تگهای خبر: آستارا , خدمات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg