شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون سازمان بنادر و دریانوردی كشور خبر داد

آماده سازی بندر آستارا برای پهلوگیری كشتی های دریای خزر

آماده سازی بندر آستارا برای پهلوگیری كشتی های دریای خزر

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی كشور اظهار داشت: با اتمام عملیات لایروبی كانال بندر آستارا و افزایش عمق آن به پنج متر، همه كشتی های دریای خزر می توانند در این بندر پهلو بگیرند.


فرهاد منتصرکوهساری لحظاتی پیش، در بازدید از مجتمع بندری آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر قابل تقدیر است.
وی با اعلان اینکه شرکت سرمایه گذار از همان لحظات اولیه آغاز فعالیت خود، اقدامات اساسی در زیرساخت های بندری انجام داده است، افزود: به پشتوانه این عملکرد، امروز شاهد توسعه این منطقه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه الان مدرن ترین تجهیزات بندری و دریایی با همکاری بخش خصوصی در این بندر استقرار یافته است، اضافه کرد: بازار شمال غرب کشور و حتی در حوزه ترانزیت کالا به عراق و ترکیه، " آستارا" بندر خوبی برای صاحبان کالا در قیمت تمام شده پایین تر، نسبت به سایر بنادر در شمال کشور می باشد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی را همچون مهمترین عملکرد این بندر برشمرد و اشاره کرد: بندر آستارا در مقایسه با سال های گذشته تغییرات شایان توجهی کرده و می توان اظهار داشت که یک تحول اساسی در آن صورت گرفته است.
وی با اشاره به اضافه شدن تجهیزات جدید به این بندر از قبیل سیلوهای غلات، جرثقیل ۱۰۰ تنی و مکنده غلات، افزود: باتوجه به توافقات صورت گرفته مناقصه برای انجام عملیات لایروبی کانال بندر آستارا برگزار و بعد از اتمام این عملیات توسط شرکت برنده اعلام شده، تمام کشتی های دریای خزر می توانند در این بندر پهلو بگیرند.
منتصرکوهساری با اعلان اینکه با انجام این عملیات مشکل چندین ساله بندر آستارا مرتفع می شود، اشاره کرد: عمق کانال ورودی این بندر بعد از لایروبی به ۵ متر افزایش می یابد.
وی در آخر از آخرین وضعیت صدور کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا سخن گفت و اضافه کرد: تا دو هفته آینده کد گمرکی این بندر در سامانه گمرکی عملیاتی می شود.
منبع:

1399/03/03
22:01:21
5.0 / 5
2571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg