شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان تأكید كرد

لزوم جلب مشاركت فعالانه مردم و بخش خصوصی برای توسعه اشتغال

لزوم جلب مشاركت فعالانه مردم و بخش خصوصی برای توسعه اشتغال

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان با تصریح اینكه همه مشكلات با بودجه رفع نمی شود، اظهار داشت: لازم است مشاركت فعالانه مردم و بخش خصوصی برای توسعه اشتغال، بهبود اقتصاد و رونق كارآفرینی جلب و نیز پروسه جذب سرمایه گذار، تسهیل شود.


دکتر ارسلان زارع قبل از ظهر امروز در نشست کارگروه توسعه شهرستان شفت، جبران عقب ماندگی ها را با حرکت هایی عادی قابل حصول ندانست و اظهار نمود: نامگذاری سال جاری بعنوان جهش تولید، می تواند عقب ماندگی تاریخی برخی شهرستان ها را جبران کند.
وی با تاکید بر لزوم جلب مشارکت فعالانه مردم و بخش خصوصی برای توسعه اشتغال، بهبود اقتصاد و رونق کارآفرینی افزود: با مطالعات خوبی که صورت گرفته؛ ظرفیت های شهرستان شفت شناسایی شده و الان زمان شروع و اجرای اقدامات است.
نماینده عالی دولت در گیلان به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تاکید کرد که برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت برای توسعه شفت در سه حوزه این اداره کل را تدوین کند و رسیدگی سازمان صمت برای حل مشکلات واحدهای صنفی، صنعتی و تجاری و نیز ایجاد کلینیک رسیدگی به واحدهای مشکل دار را مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به فعالیت ۵۲ واحد تولیدی از ۱۵۲ واحدی که برای فعالیت در شهرک صنعتی خرطوم موافقت اصولی دارند و یا زمین دریافت کرده اند، اظهار داشت: لازم است در مدت زمان دو ماه، در صورت عدم فعالیت واحدها برمبنای قوانین و مقررات، نسبت به فسخ قراداد و خلع ید اقدامات لازم صورت گیرد ضمن آنکه باید برای احیای مجدد واحدهای صنعتی و تولیدی راکد و رفع مشکلات آنها برای بازگرداندن شان به چرخه تولید و اشتغال، بررسی های لازم صورت گیرد.
وی شفت را شهرستانی خواند که مهد پرورش خیلی از فعالان حوزه های اقتصادی و تولیدی است و اظهار داشت: باید از مشارکت موثر آنان برای توسعه این شهرستان بهره برد.
زارع بهره گیری از صنایع تبدیلی را امری مهم و اثرگذار در حوزه توسعه صنعت و کشاورزی دانست و اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت های موجود در شهرستان شفت باید نسبت به اجرای این رویکرد توسعه محور، توجهی ویژه شود.
ارتقاء سطح خدمات و بهبود اقدامات دستگاه های اجرایی متناسب با ظرفیت و شرایط شفت، از دیگر انتظاراتی بود که استاندار گیلان در این نشست مطرح و افزود: هنوز برخی اداره ها در این شهرستان استقرار ندارند و باید پیگیری های لازم از طرف دستگاه های مربوطه برای ایجاد نمایندگی یا ارتقاء آن به اداره در شفت صورت گیرد.
وی با یادآوری اینکه جذب سرمایه گذار با اقدامات معمولی محقق نمی گردد و باید روند ستاندن مجوزها کوتاه شود، اظهار داشت: لازم است جهش فعالیت ها، روند استعلامات و صدور مجوزها تسهیل و تسریع شود.
زارع استفاده از پتانسیل مدارس متروکه در بخش اقدامات آموزشی و کارآفرینی و نیز ترویج فعالیت های اشتغال زا را از دیگر فرصت هایی دانست که در شفت وجود دارد و افزود: باید اداره های خدمات رسانی همچون راه و شهرسازی، حمل و نقل و راهداری، برق، گاز، آب منطقه ای، آبفا و بنیاد مسکن برنامه ریزی برای رسیدن شهرستان به حداقل متوسط استان و در گام بعدی، متوسط کشوری را داشته باشند و انتظار دارم مدیران بازدید ماهانه خود از این شهرستان را بطور مرتب به دبیرخانه گزارش دهند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا؛ طبق ابلاغیه وزارت کشور در هر استان یک شهرستان بعنوان کمتر توسعه یافته انتخاب شده که در استان گیلان شهرستان شفت جزو شهرستان های کمتر توسعه یافته است.
شفت با دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب، در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است؛ این شهرستان از شمال به رشت و صومعه سرا، از جنوب به استان زنجان و رودبار، از شرق به شهرستان رشت و از غرب به شهرستان فومن محدود می شود.
منبع:

1399/02/24
15:55:24
5.0 / 5
2799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg