شمالبرگ ShomalBarg.ir
كارشناس هواشناسی گیلان خبر داد

تداوم بارش های بهاری تا اختتام هفته

تداوم بارش های بهاری تا اختتام هفته

به گزارش شمال برگ از گیلان كارشناس هواشناسی گیلان، از فعالیت یك سامانه بارشی موقت در استان آگاهی داد و افزود: به تدریج از عصر و شب امروز شاهد رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد و تگرگ در مناطق مستعد خواهیم بود.


سمانه نگاه در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه هم اکنون آسمان گیلان غالبا نیمه ابری است، اظهار نمود: دمای هوای رشت در گرم ترین و سردترین ساعات به ترتیب ۳۰ و ۱۷ درجه سانتی گراد است.
وی با اشاره به استقرار جریانات جنوبی در منطقه به شکل وزش باد گرم، اضافه کرد: وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه های شدید می باشد. همین طور در بخش های مرکزی استان و شهرستان های جنوبی رشت مانند منجیل و رودبار شاهد پدیده غبار هستیم.
کارشناس هواشناسی گیلان، با اعلان اینکه جریانات جنوبی کماکان تا اختتام هفته تداوم دارد، اظهار داشت: وزش باد در بعضی از ساعات از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود و انتظار داریم دمای هوا افزایش پیدا کند. بیشینه دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به منجیل با ۳۶ درجه سانتی گراد است.
نگاه، از فعالیت یک سامانه بارشی موقت در استان آگاهی داد و افزود: به تدریج از عصر و شب امروز شاهد رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد و تگرگ در مناطق مستعد خواهیم بود. این رگبارهای بهاری طی سه روز آینده ادامه دارد.
وی از احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها آگاهی داد و خواهان عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها شد و اظهار داشت: فردا آسمان قسمتی ابری تا ابری است و شاهد وزش باد گرم و افزایش ابر خواهیم بود. همین طور احتمال افزایش نسبی دماو کاهش رطوبت هوا وجود دارد.
منبع:

1399/02/16
13:48:04
5.0 / 5
3111
تگهای خبر: رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg