شمالبرگ ShomalBarg.ir

مشاركت بی نظیر مردم ولایتمدار در رزمایش كمك مومنانه شهرستان نور

مشاركت بی نظیر مردم ولایتمدار در رزمایش كمك مومنانه شهرستان نور

شمال برگ: مازندران پیرو تاكیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز نیمه شعبان در خصوص رزمایش كمك مومنانه این طرح شروع شد و شهرستان نور هم از این قاعده مستثنی نبود، مردم این شهرستان و خیرین مانند گذشته كمر همت بستند تا به همشهریانی كه زندگی آنها تحت تاثیرشرایط اقتصادی قرار گرفته كمك كنند.


شناسایی ۶ هزار جامعه هدف در مرحله سوم رزمایش
سرهنگ سید نعمت اسدی فرمانده سپاه نور در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: رزمایش کمک مومنانه به دستور مقام معظم رهبری از نیمه شعبان در دستور کار قرار گرفت که مرحله نخست در نیمه شعبان بسته های معیشتی بین افراد نیازمند توزیع شد.
وی اشاره کرد: ۲ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی شامل روغن، حبوبات، رب گوجه فرنگی، ماکارونی، نمک، چای، قند، شکر، برنج و ۲ هزار و ۲۰۰ بسته بهداشتی شامل پودر لباسشویی، صابون، دستمال کاغذی، مایع ضدعفونی کننده دست و سطوح، ماسک، بروشور بهداشتی در نخستین شب از ماه مبارک رمضان بین جامعه هدف از قبل شناسایی شده توزیع شده است.
فرمانده سپاه شهرستان نور اشاره کرد: در این رزمایش امام جمعه، فرماندار، خیرین و مردم ولایت مدار و بسیجیان مانند ۸ سال دفاع مقدس کمک حال ما بودند.
سرهنگ اسدی با اشاره به اینکه مرغ، گوشت، سیب زمینی و پیاز در مرحله دوم رزمایش به مابقی بسته های معیشتی اضافه می شود، اضافه کرد: مرحله دوم رزمایش با توزیع یک هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی و یک هزار و ۸۰۰ بسته بهداشتی در روز میلاد با سر سعادت امام حسن مجتبی (ع) درنیمه ماه مبارک رمضان بین اقشار نیازمند توزیع می شود.
وی افزود: ۶ هزار جامعه هدف برای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه شناسایی شدند که در روز عید سعید فطر بسته ها جهت کم کردن آلام و رنج های مردمانی که در استطاعت کمتری قرار گرفتند، توزیع خواهد شد.
فرمانده سپاه شهرستان نور ضمن تشکر از اصحاب رسانه که در پوشش خبری این رزمایش در کنار بسیجیان بودند، اظهار داشت: از تمامی مردم ولایت مدار و خیرینی که به اندازه توان خود از سراسر نقاط کشور همراه ما بودند تشکر می کنم و تقاضا دارم که در دو مرحله دیگر از رزمایش هم ما را تنها نگذارند.
سرهنگ اسدی در ادامه از رزمایش قلک مومنانه در امتداد رزمایش کمک مومنانه آگاهی داد و اضافه کرد: جامعه هدف این رزمایش را دانش آموزان می سازند که مقرر است با کمک بسیج دانش آموزی، بسیج فرهنگیان و مشارکت هیئت رییسه رزمایش، آموزش و پرورش و مدیران آموزشگاه ها این جامعه هدف شناسایی شود.
وی اظهار داشت: رزمایش قلک مومنانه تا آخر سال برای دانش آموزانی که مستطیع نیستند و بخش نوشت افزار و اینترنت انجام وظیفه می کند.
کمک رسانی ۴۰ گروه جهادی در رزمایش کمک مومنانه
سرهنگ رنجبر مدیر بسیج سازندگی سپاه شهرستان نور در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: ۴۰ گروه جهادی از شروع شروع رزمایش کمک مومنانه در چارچوب کمک و خدمات رسانی درباب بسته بندی بسته های معیشتی و جمع آوری کمک های غیرنقدی از خیرین و همین طور ساخت محلول های ضدعفونی برای بسته های بهداشتی در کنار بسیج سازندگی پای کار بودند.
وی اشاره کرد: برخی از گروه های جهادی بین ۲۰ نفر و برخی دیگر از گروه ها حدود ۲۵۰ نفر در این طرح همراه بسیج سازندگی بودند که حتی تا انتقال بسته های معیشتی و بهداشتی به درب منازل افراد نیازمند هم کمک کار فرماندهان حوزه و پایگاه های مقاومت بسیج بودند.
مدیربسیج سازندگی سپاه شهرستان نور ضمن تشکر از نیروهای جهادی اشاره کرد: اقشار مختلفی چون دانش آموز، دانشجو، فرهنگی، طلبه و غیره در چارچوب گروه های جهادی با تلاش خود در معرفی خیرین و سوق دادن این افراد به سمت سپاه هم نقش موثری را ایفا کردند.
رنجبر اضافه کرد: این طرح در ۴ مرحله بود که مرحله اول در نیمه شعبان و مرحله دوم در اول ماه مبارک رمضان انجام شد و به امیدخدا مرحله سوم در ۱۵ ماه مبارک رمضان و مرحله چهارم در روز عید سعید فطر به کمک همه مردم و خیرین وبسیجیان انجام می شود.
اثرات مثبت دنیوی و اخروی در بخشش به نیازمندان
حجت الاسلام مهدی رزاقی امام جمعه ایزدشهر در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: نیکوکاری و بخشش به انسان های نیازمند کمک هستند همچون کارهایی است که در قرآن به آن سفارش شده و آثار و نتایج بهادار و مثبتی در دنیا و آخرت به دنبال دارد.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری دررزمایش کمک مومنانه به مواسات، اشاره کرد: بسیجیان و همه مردم دست به دست هم دادن تا اولا لبیکی به فرامین رهبر معظم انقلاب داده باشند و ثانیا قرآن یکی از صفات یاران امام زمان را داشتن مواسات با برادران و خواهران دینی بیان کرده است.
امام جمعه ایزدشهر اشاره کرد: هرچند انسان اموال و زمان خودرا در کار خیرصرف کند یقین بداند که خداوند همان گونه که در سوره بقره فرموده چندین برابر پاداش به او می دهد.
حجت الاسلام رزاقی اضافه کرد: برخی از افراد می گویند که حتما انسان باید اهل ایمان باشد تا به دیگران کمک نماید اما باید در جواب آنها گفت به قول سعدی شیراز (بنی آدم اعضای یکدیگرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند/ چو عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار ) انسانیت انسان هم می تواند کمک نماید.
وی یادآورشد: متاسفانه مشاهده می شود برخی از افراد با آنکه خداوند نعمت های مادی زیادی را به آنها عطا کرده اما آن سخاوت کمک کردن حتی به خویشاوندان خودرا هم ندارند.
کمک مومنانه نشات گرفته از آموزه های دینی است
حجت الاسلام سیدجعفر حسینی نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان نور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که ملت ایران درآزمون درخشیدند، اظهار نمود: کشور ایران باتوجه به اعتقادات و آموزه های دینی و فرهنگ اصیل ایرانی در سختی ها همیشه کنار هم هستند اما غرب وحشی که جلوی دوربین ها به ما منظم نشان دادند اگر در تنگنا قرار بگیرد حتی به یک دستمال توالت هم رحم نمی کند.
وی با اشاره به فرهنگ غنی اسلامی اشاره کرد: در بزنگاه های حساس تفاوت تربیت یافتگان مکتب اسلام با تربیت یافتگان مکاتب دیگر بروزو ظهور پیدا می کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان نور اشاره کرد: مقام معظم رهبری دررزمایش کمک مومنانه به مواسات اشاره کردند که در واقع همان کمک کردن به هم نوع در ضروریات زندگی است.
حجت الاسلام حسینی افزود: در این رزمایش خیلی از مردم حتی ثروت هنگفتی نداشتند اما هر کسی به روشی در حد توان و وسع خود که توانست به هم نوعش کمک کرد و این نشان دهنده آن روح بزرگی است که در سایه آموزه های دینی و اسلام ناب محمدی بدست آمده است.
وی اضافه کرد: در این رزمایش مردم، مسئولین، خیرین همه دست به دست هم دادند و ان شاءالله به زودی ازاین آزمون بزرگ همانند آزمون های گذشته ملت ما سرافراز بیرون خواهند آمد.
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان نور اظهار داشت: هرچند کار در ابتدای رزمایش مومنانه به جهت ایجاد وحشت و ترسی که ویروس کرونا در میان مردم به وجود آورده بود شرایط سخت بود اما با حضور بسیجیان طولی نکشید که این وحشت از بین رفت و همه اقشار مختلف پای کار آمدند.
حسینی با اشاره به اینکه شهرستان نورهم در این رزمایش پیشتاز بوده تصریح کرد: افراد مختلفی در کنار بسیجیان تلاش کردند تا در تولید ماسک و موادضدعفونی و توزیع آن در میان اقشار لطمه دیده سهمی داشته باشند.
توزیع ۲۳۰ بسته مواد غذایی توسط شبکه جوانان و دواطلبان هلال احمر
علی اصغر خاکپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به دستور مقام معظم رهبری در پشتیبانی از افراد و اقشار نیازمند و کمک معیشتی به آنها اظهار نمود: با توجه اینکه کمک های مردمی و خیرین به سمت بهداشت و درمان رفته بود، جمعیت هلال احمر با هماهنگی اعضای خود به صورت خودجوش آغاز به جمع آوری بسته های مواد غذایی کرد.
وی اشاره کرد: جمع آوری بسته های مواد غذایی از دو شبکه جوانان و دواطلبان که شبکه خیرین جوان امسال در شهرستان نور به وجود آمده و خیلی از آنها کم سن و سال هستند صورت گرفته شد.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نور اشاره کرد: بر طبق وظیفه سازمانی ۷۰ بسته غذایی معیشتی کامل درمرحله اول تقدیم نیازمندان شد و با توجه به این که قدم برداشتن در کارهای خیرپربرکت است در مرحله دوم هم به لطف دوستان خیر ۵۰ بسته دیگر توزیع شد.
خاکپور اضافه کرد: ۷۰ بسته معیشتی دیگر هم در ۱۵ ماه مبارک رمضان در قرارگاه سپاه شهرستان نور آماده و بر طبق هماهنگی به عمل آمده با فرمانده سپاه شهرستان این بسته ها بین بیماران سرطانی که واقعا تحت فشار مالی قرار دارند، توزیع خواهد شد.
وی افزود: در مجموع ۲۳۰ بسته معیشتی که یک رکورد در جمعیت هلال احمر شهرستان نور شمرده می شود توسط واحد داوطلبان و اعضای جوان جمع آوری شد که نیمی از آنها توزیع و مابقی طی روزهای آینده توزیع خواهد شد.
رییس جمعیت هلال احمر نور از طرح هاتفان امید آگاهی داد و اظهار داشت: بعد از شروع بیماری کرونا به پیشهاد جمعیت هلال احمر و استانداری مازندران چهار دستگاه هلال احمر، سپاه، شبکه بهداشت و فرمانداری این طرح در پشتیبانی از بیماران کرونایی نیازمند اجرا شده است.
خاکپور افزود: در امتداد اجرای طرح هاتفان امید، مشاوره تلفنی توسط اعضای روانشناسان و مشاوران داوطلب برای افرادی که در سامانه حمایت تیک نیاز به حمایت روانی و مشاوره برای آنها خورده شده بود انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه تابحال ۲۰۰ خانوار مورد پایش قرار گرفتند، اضافه کرد: مشاوره برای برخی از افراد در یک مرحله و در صورت نیاز به تعداد جلسات بیشتر به روانشناسان ارجا داده می شوند و تماما به صورت کاملا رایگان انجام می شود.
رییس جمعیت هلال احمر نور در ادامه از پنجمین دوره انتخابات مجمع عمومی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران آگاهی داد و اظهار داشت: با توجه به این که جمعیت هلال احمر یک سازمان مردم نهاد است و پایه و اساس آن اعضای داوطلب هستند هر چهار سال یکبار بین اعضای فعال انتخابات برگزار می گردد.
خاکپور با اشاره به اینکه تعداد زیادی از افراد در سامانه ثبت هستند اما اعضای فعال واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند، تصریح کرد: تاریخ شروع ثبت نام این انتخابات از ۱۱ الی ۱۷ اردیبهشت ماه است که افراد واجد شرایط می توانند بعنوان اعضای شورای اجرایی و بازرسی ثبت نام خودرا انجام دهند.
وی اظهار داشت: خواهشمندیم که همه اعضا درانتخابات روز ۲۳ خرداد ماه شرکت نمایند تا علاوه بریک برنامه و همدلی خوب امیدواریم اعضای شورای اجرایی بتوانند کمک جمعیت هلال احمر در اهداف عالیه و انسانی باشند.
منبع:

1399/02/15
20:45:32
5.0 / 5
2777
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg