شمالبرگ ShomalBarg.ir
رییس سازمان چای كشور خبر داد

آغاز برداشت برگ سبز چای از هفته آینده

آغاز برداشت برگ سبز چای از هفته آینده

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان چای كشور با اعلان اینكه برداشت برگ سبز چای طی هفته های آینده آغاز خواهد شد اظهار نمود: امسال بر اثر سرما برداشت برگ سبز چای به تاخیر افتاده و در هفته های آینده آغاز خواهد شد.


حبیب جهانساز در گفت وگو با ایسنا با اعلان اینکه برداشت برگ سبز چای طی هفته های آینده آغاز خواهد شد اظهار نمود: امسال بر اثر سرما، برداشت برگ سبز چای به تاخیر افتاده و در هفته های آینده صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان چای کشور با اعلان اینکه تولید چای با کیفیت نیازمند به زراعی اراضی است، تصریح کرد: در این راستا تسهیلات ارزان قیمت با سود چهار درصد برای احیای باغات در اختیار متقاضیان قرار گرفت و در این رابطه ۲۵۰ هکتار از باغات رها شده مجدد احیا و عملیات به زراعی برای ۵۵۰۰ هکتار از اراضی باغات چای انجام شد.
جهانساز با اشاره به کاهش تعرفه واردات چای از ۲۰ به پنچ درصد تصریح کرد: تعرفه یک ابزار تنظیم بازاری محسوب می شود و ابزار حفظ تراز تجاری محصول داخلی نسبت به محصول وارداتی است.
وی با اعلان اینکه سالانه حدود ۱۰۰ هزار تن چای مورد نیاز کشور است، اظهار داشت: سالیانه ۲۵ الی ۲۸ هزار تن چای در داخل کشور تولید می شود و بر طبق پیش بینی ها این رقم امسال به ۳۰ هزار تن خواهد رسید.
رئیس سازمان چای کشور با اعلان اینکه عمده محصول چای در سال ۹۸، جذب بازارهای داخلی شده است اظهار داشت: سال ۹۸ حدود ۶۰۰۰ تن چای صادر شد. همین طور سالانه حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تن چای وارد می شود.
وی با اعلان اینکه در سالجاری کیفیت برگ سبز تا حد قابل قبولی بالا است، اظهار داشت: بدلیل شرایط اقلیمی مناسب، امسال کیفیت برگ سبز چای بهتر از سال قبل است.
منبع:

1399/02/06
14:05:02
5.0 / 5
3490
تگهای خبر: تولید , كیفیت , گیلان , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg