شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون بهداشتی علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

ضرورت پشتیبانی از حافظان سلامت

ضرورت پشتیبانی از حافظان سلامت

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون بهداشتی علوم پزشكی گیلان، از فعالیت مستقیم بیشتر از ۴۳۳۰ نفر در بخش بهداشت استان اطلاع داد و عنوان كرد: ۱۳۱۳ واحد در حوزه های بهداشتی گیلان شامل ۹۶۵ خانه بهداشت، ۱۹۶ مركز خدمات جامع سلامت، ۱۴۴ پایگاه سلامت، چهار پایگاه مرزی و چهار مركز مشاوره رفتاری داریم.


فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه از اول لغایت هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری شده است، اظهار نمود: یكی از مهمترین اهداف این نامگذاری توجه بیشتر از پیش به مقوله سلامت و نقش سلامتی آن در زندگی فردی و اجتماعی و توسعه پایدار كشور است.
وی شعار هفته سلامت سال جاری را «حمایت همگانی از حافظان سلامت» دانست و اضافه كرد: پشتیبانی از حافظان سلامت شامل بهداشت و درمان ضروریست و طی دو ماه گذشته كه با شیوع بیماری كرونا مواجه بودیم، كادر بهداشتی و درمانی شجاعانه با این ویروس مبارزه كردند و برخی از آنان بیمار شدند و تعدادی دیگر در این راه جان خویش را از دست دادند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی گیلان، با اشاره به اینكه نخستین روز از هفته سلامت به بهورزان، مراقبین سلامت و ماماها متعلق می باشد، خاطرنشان كرد: بهورزان در محیطی ترین واحد روستایی مشغول عرضه خدمت هستند و در جریان كرونا بهورزان، مراقبین سلامت، ماماها و پرستاران در مراكز بهداشت شهری و روستایی مبادرت به عرضه آموزش و خدمات به مردم می كنند.
مهرابیان، از فعالیت مستقیم بیشتر از ۴۳۳۰ نفر در بخش بهداشت استان اطلاع داد و عنوان كرد: ۱۳۱۳ واحد در حوزه های بهداشتی گیلان شامل ۹۶۵ خانه بهداشت، ۱۹۶ مركز خدمات جامع سلامت، ۱۴۴ پایگاه سلامت، چهار پایگاه مرزی و چهار مركز مشاوره رفتاری داریم.
وی با اشاره به اینكه مراكز مذكور در بحران كرونا با ویزیت بیماران از بار رفتن به بیمارستان ها كم كردند، خاطرنشان كرد: بیشتر از دو میلیون نفر از جمعیت گیلان از راه مراكز بهداشت تحت پوشش طرح غربالگری كرونا قرار گرفتند. غربالگری كرونایی ۸۱۵۰ مادر آبستن و عرضه ۹۵ هزار ساعت آموزش جلوگیری از كرونا هم انجام شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشكی گیلان، عرضه آموزش های بهداشت حرفه ای، گندزدایی، نظارت بر مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشت محیط و بهداشت روان را از دیگر اقدامات حوزه بهداشت دانست و افزود: بخش بهداشتی در كنار كادر درمانی شامل پزشكان و پرستاران از نخستین روز انتشار كرونا نقش بارز داشته است.
مهرابیان، با اشاره به آغاز گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی در چارچوب فاصله گذاری هوشمند، تصریح كرد: اماكن و واحدهای صنفی و صنعتی تا ۵ اردیبهشت فرصت دارند از راه سامانه سلامت مبادرت به ثبت نام كنند؛ البته این سامانه به اطلاعات اقتصادی نیاز ندارد و مباحث بهداشتی را دنبال می كند تا بتوانیم شیوع و انتقال بیماری كرونا را كم نماییم.1399/02/01
13:55:50
5.0 / 5
3014
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg