شمالبرگ ShomalBarg.ir

غربالگری ۸۱۰۱ مادر آبستن با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با كرونا در گیلان

غربالگری ۸۱۰۱ مادر آبستن با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با كرونا در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی گیلان از طرح غربالگری ۸۱۰۱ مادر آبستن در سطح استان همزمان با اجرای طرح بسیج ملی غربالگری كووید-۱۹توسط واحد سلامت مادران گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس استان اطلاع داد.


فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا از غربالگری ۸۱۰۱ مادر آبستن همزمان با اجرای طرح بسیج ملی غربالگری كووید-۱۹ بر مبنای سامانه یكپارچه بهداشت(سیب) در سطح استان گیلان اطلاع داد.
وی خاطرنشان كرد: از آغاز اسفند ماه سال۹۸ تا ۲۵ فروردین ماه سالجاری تعداد ۲۹هزار و ۱۷۴ آموزش به حدود ۸۰۰۰ مادر آبستن تحت پوشش در زمینه پیشگیری و كنترل بیماری كووید-۱۹توسط پرسنل واحدهای عرضه خدمت مراكز بهداشت شهرستان ها و با استفاده از بسته آموزشی كرونا ویروس و راه های جلوگیری از آن ویژه مادران آبستن كه به همت واحد سلامت مادران گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس تهیه گردید، عرضه شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی گیلان همینطور به ۱۶۵۴مورد پیگیری تلفنی و حضوری (مراقبت در منزل) از مادران آبستن سرپایی، و ترخیص شده از بیمارستان شامل موارد مشكوك و قطعی اشاره نمود.
مهرابیان در انتها تصریح كرد: در خلال این مدت تعداد ۱۵۰ مادر آبستن در سطح استان علامت دار شدند كه ۷۵ مورد تحت درمان سرپایی قرار گرفته و ۷۵ مورد بستری شدند و هم اكنون چهار نفر هنوز بستری هستند، همینطور مبتلا شدن ۲۰مورد از این مادران آبستن به بیماری كووید-۱۹ حتمی شد.1399/01/30
23:30:45
5.0 / 5
3067
تگهای خبر: زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg