شمالبرگ ShomalBarg.ir

برخورد با آرایشگاه های زنانه غیرمجاز آستارا در ایام كرونایی

برخورد با آرایشگاه های زنانه غیرمجاز آستارا در ایام كرونایی

شمال برگ: از گیلان رئیس اتاق اصناف آستارا با اشاره به حساسیت های امروز جامعه درباب شیوع بیماری كرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، از آغاز برخورد با آرایشگاه های زنانه غیرمجاز كه در منازل استیجاری این بندر مرزی مبادرت به فعالیت می نمایند، آگاهی داد.


حسین ابوالحسنی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به شیوع بیماری كرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، برخی ها در سطح شهرستان به شكل غیرمجاز مبادرت به فعالیت در صنف "آرایشگاه" در واحدهای مسكونی استیجاری می كنند، كه اقدامی غیرقانونی می باشد.
وی با اشاره به اینكه خدمات آرایشگری از صنوفی است كه فعالان در این حوزه باید همه سلسله مراتب بهداشتی و اجتماعی را رعایت نمایند، افزود: طی چند روز گذشته و با استناد به گزارش های مردمی و اعتراض های گوناگون آرایشگران دارای پروانه كسب، فعالیت تعدادی فاقد مجوز در منازل مسكونی استیجاری، برای بازرسان اتاق اصناف محرز شده است.
وی افزود: این افراد بدون داشتن هرگونه مهارت و مجوز كسب، اقدام به ایجاد كسب و كار نموده و با تبلیغات بوسیله فضای مجازی در رسته مذكور مبادرت به ناخن كاری، تاتو و در بعضی موارد مبادرت به خدمات برداشت خال می كنند كه كاملا غیرقانونی و غیربهداشتی است.
ابوالحسنی با اشاره به برخی محدودیت های قانونی اتحادیه ها در ورود به محل، با هدف برخورد و ساماندهی، تصریح كرد: پیگیر برخورد قانونی بوسیله مراجع قضایی هستیم و در همین راستا، نامه ای برای دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تنظیم و ارسال شده است.
ایشان در ادامه با تاكید بر اینكه مراتب فوق به اطلاع دستگاه های امنیتی شهرستان هم رسیده است، خاطرنشان كرد: در این روزهای سخت كه ویروس كرونا خیلی از كسب و كارها را به تعطیلی كشانده و بازاریان و فعالان در صنوف مختلف را خانه نشین كرده است، بعضی ها بدون ملاحظه و با فرصت طلبی در كوشش برای كسب سود و پر كردن جیب های خود هستند و سلامت شهروندان را به خطر می اندازند.
رئیس اتاق اصناف آستارا در بخش پایانی سخنان خود با تاكید بر اینكه فعالان غیرمجاز در صنف آرایشگران زنانه و مردانه شهرستان شناسایی شده اند، خاطرنشان كرد: در آینده ای نزدیك و با همكاری همه اعضا، برخوردهای لازم با این افراد خواهد شد.
منبع:

1399/01/25
23:23:00
5.0 / 5
3156
تگهای خبر: آستارا , خدمات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg