شمالبرگ ShomalBarg.ir

ساخت دستگاه آنتی ویروس سیستم تهویه مطبوع توسط محققان دانشگاه مازندران

ساخت دستگاه آنتی ویروس سیستم تهویه مطبوع توسط محققان دانشگاه مازندران

به گزارش شمال برگ محققان دانشگاه مازندران، با عنایت به شرایط كنونی كشور و با هدف مقابله با شیوع كرونا، موفق به ساخت دستگاه آنتی ویروس سیستم تهویه مطبوع با قابلیت نصب بر روی پنل اسپلیت شدند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دكترعلی رضا خصالی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در این خصوص اظهار داشت: طبق آخرین مطالعات انجام شده، ویروس ها كه دارای ابعاد نانومتری هستند، می توانند در قطرات بسیار ریز موجود در هوا حضور داشته باشند و با عنایت به ابعاد این قطرات كه در حد میكرون بوده و به مدت زیاد در هوا معلق می باشند، ضرورت ضدعفونی و گندزدایی هوای اتاق ها و محیط های كاری در شرایط حاضر به دلیل وجود ویروس كرونا بسیار حایز اهمیت می باشد.
وی ادامه داد: این دستگاه با قابلیت نصب بر روی تمامی پنل های اسپلیت و دارای كنترل از راه دور، می تواند با استفاده از طیف یو. وی ۲۵۴ نانومتر در مدت بسیار كوتاهی هوای اتاق را با استفاده از سیركولیشن هوای محیط در چندین مرحله و در زمان بسیار كوتاه ضدعفونی كرده و تمامی آلودگی های میكروبی را به صورت كامل از بین ببرد.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، این دستگاه توسط مهندس حسن باقرنیا كارشناس جوان و مبتكر دانشگاه مازندران طراحی و ساخته شده است.
1399/01/25
16:07:34
5.0 / 5
3322
تگهای خبر: فناوری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg