شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان عنوان كرد

ریزش برداری ۸ هزار مترمكعبی محورهای گیلان

ریزش برداری ۸ هزار مترمكعبی محورهای گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با اعلان اینكه طی روزهای اخیر 38 مورد ریزش و رانش در محورهای اصلی، فرعی و روستایی كوهستانی استان داشتیم، اظهار داشت: این ریزش ها و رانش ها در هشت شهرستان به وقوع پیوست.


سبحان الله علیپور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بارش برف و باران در گیلان از دو روز گذشته، اظهار نمود: از شروع وقوع بارش ها شاهد ریزش و رانش و انسدادهای موقت در محورهای اصلی، فرعی و روستایی كوهستانی استان بودیم.
وی اضافه كرد: با اعزام به موقع اكیپ های راهداری و تلاش بی وقفه راهداران استان نسبت به جمع آوری و پاكسازی محورهای مذكور در دقایق اولیه در چارچوب ۸۰۰۰ مترمكعب ریزش برداری اقدام شد.
سرپرست اداره كل راهداری و حمل و نقل و جاده ای گیلان با اعلان اینكه طی بارش های اخیر علاوه بر آبگرفتگی برخی از محورها، ۳۸ مورد ریزش و رانش در محورهای اصلی، فرعی و روستایی كوهستانی داشتیم، اظهار داشت: این ریزش ها و رانش ها در شهرستان های رودبار، رودسر، رضوانشهر، املش، آستارا، لنگرود، فومن، شفت و ماسال به وقوع پیوست.
علیپور از اعزام اكیپ های عملیاتی راهداری و پاكسازی محورهای مذكور به صورت بی وقفه و شبانه روزی توسط راهداران استان آگاهی داد و افزود: راهداران مبادرت به برفروبی نیز كردند.
وی به آمار بارش برف در محورهای كوهستانی استان اشاره نمود و متذكر شد: طی این مدت شاهد بارش برف در محورهای كوهستانی شهرستان های ماسال، تالش، رضوانشهر، رودسر، سیاهكل و رودبار بودیم.
سرپرست اداره كل راهداری و حمل و نقل و جاده ای گیلان، بیشترین ارتفاع بارش ها را مربوط به محور اسالم به خلخال با ۴۰ سانتیمتر برف دانست و اشاره كرد: راهداران استان با تلاش بی وقفه خود بیش از ۱۰۰ كیلومتر از محورهای برفگیر و كوهستانی استان را در محورهای پونل - خلخال(رضوانشهر)، اسالم - خلخال( تالش)، ماسال - گیلوان(ماسال)، سیاهكل - دیلمان(سیاهكل) و ارتفاعات رودسر طی دو مرحله برفروبی كردند.
علیپور با اعلان اینكه ۵۳ اكیپ راهداری با ۵۱۷ نیروی راهدار و ۳۲۱ دستگاه وسیله نقلیه شامل سبك، نیمه سنگین و سنگین در محورهای استان مستقر و آماده اجرای عملیات راهداری هستند، اظهار داشت: از عموم مردم می خواهیم وقوع هرگونه ریزش و رانش در محورهای ارتباطی استان را به شماره ۳۳۳۱۱۱۱۱ و یا سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند تا راهداران به موقع برای اجرای عملیات راهداری اعزام شوند.
منبع:

1399/01/20
22:38:04
5.0 / 5
3493
تگهای خبر: آستارا , حمل و نقل , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg