شمال برگ ShomalBarg.ir
فرمانده سپاه گلوگاه:

۲۰۰ كارگاه گروهی و خانگی در گلوگاه مشغول تولید ماسك بهداشتی هستند

۲۰۰ كارگاه گروهی و خانگی در گلوگاه مشغول تولید ماسك بهداشتی هستند

به گزارش شمال برگ مازندران فرمانده سپاه گلوگاه با اعلان اینكه 200 كارگاه گروهی و خانگی در گلوگاه مشغول تولید ماسك بهداشتی و گان بیمارستانی هستند، اظهار داشت: 2 هزار خیاط بسیجی در روز در حال تولید لوازم پزشكی هستند كه هم اكنون 8 هزار ماسك مازاد در انبارها موجود است و شهر از نظر ماسك بهداشتی اشباع شد اما اگر در آینده كمبودی  بوجود بیاید،  این توانایی را داریم كه روزانه 5 هزار ماسك تولید نماییم.


سیدحسن یوسفی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در ایام اول شیوع ویروس كرونا با كمبود ماسك بهداشتی در شهرستان مواجه بودیم، اظهار نمود: ۳۵ هزار ماسك بهداشتی توسط جهادگران بسیجی تولید و بین جامعه هدف توزیع شد.
وی به تشكیل قرارگاه پدافند زیستی در سطح روستاها اشاره نمود و اضافه كرد: پیش از آنكه به صورت كشوری تشكیل قرارگاه اعلام گردد، ما در سطح روستاها با هماهنگی فرمانده پایگاه، شورا، دهیار و بهورز روستا برای تولید ماسك بهداشتی و ضدعفونی كردن روستا و همین طور آموزش پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا، قرارگاه های محله محور را ایجاد كرده بودیم.
فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه گلوگاه با بیان اینكه ۱۰۰ درصد روستاهای گلوگاه ضدعفونی و در ۱۳ روستا عملیات گندزدایی منزل به منزل و محله به محله هم انجام شد، افزود: از شیوع ویروس كرونا ویروس تا حالا هر یك روز درمیان روستاها توسط جهادگران بسیجی ضدعفونی می شود.
یوسفی با اشاره به ضدعفونی كردن منازل اشاره كرد: دو محله شهری آلوده بودند كه ضدعفونی در این دومحله به صورت منزل به منزل انجام شد.
ایشان سپس از تولید و توزیع ۱۰۰۰ گان بیمارستانی در بیمارستان این شهرستان آگاهی داد و بیان كرد: بیمارستان این شهر از نظر تولید گان بیمارستانی اشباع شد و الان نیز برای تولیدگان بیمارستانی ۲ بیمارستان شهرستان بهشهر مشغول هستیم كه ۵ هزار گان بیمارستانی در این راستا تولید و بین مراكز درمانی بهشهر هم د ر حال توزیع است.
فرمانده سپاه گلوگاه در ادامه از بكارگیری بیش از ۴ هزار بسیجی در روز برای مهار كرونا آگاهی داد و اشاره كرد: در ایام اولیه شیوع ویروس كرونا در مبادی ورودی شهر به صورت خودجوش از ورود مسافر جلوگیری می شد و این اقدام تاثیر بسیار خوبی برای قطع زنجیره انتقال كرونا داشت، در داخل شهر هم با همكاری مركز بهداشت ایستگاه های تب سنجی افتتاح شد.
یوسفی با بیان اینكه ۶ هزار و ۷۰۰ خانوار گلوگاهی توسط ناظرین سلامت آموزش چهره به چهره برای پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا دیدند، اشاره كرد: الحمدالله شهرستان گلوگاه از نظر فرهنگ سازی، آموزشی و ضدعفونی برای مقابله با كرونا به اقناع رسیده است.
وی با اشاره به اینكه در این شهرستان كشف انبار احتكار لوازم بهداشتی نداشتیم، تصریح كرد: با همكاری ناجا و دادستانی در ایام اول كه كمبود ماسك و دستكش مطرح شده بود، سركشی به داروخانه های شهرستان داشتیم، با توجه به این كه به داروخانه ها اعلام گردید كه اجازه فروش ماسك و دستكش را ندارند، دراین موضوع ورود پیدا كردیم و همان قدر ماسك و دستكشی كه در داروخانه ها بود به صورت رایگان بین مردم توزیع شد.
فرمانده سپاه گلوگاه در انتهای سخنان خود با اشاره به اینكه در شرایط كرونایی بعضی از اقشار كم درآمد دچارآسیب شدند، اظهار داشت: هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی بین اقشار كم برخوردار و ۳۰۰ بسته بهداشتی هم بین جامعه هدف توزیع شده است.
منبع:

1399/01/19
23:11:59
5.0 / 5
3128
تگهای خبر: تولید , فروش , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg