شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس دانشگاه گیلان تاكید كرد

آغاز فعالیت دانشگاه ها در مقطع دكتری از اختتام فروردین

آغاز فعالیت دانشگاه ها در مقطع دكتری از اختتام فروردین

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس دانشگاه گیلان اظهار داشت: دوره دكتری در دانشگاه گیلان از اختتام فروردین ماه جاری به صورت حضوری بازگشایی خواهد شد.


احمد رضی امروز در نشست ستاد مقابله با كرونا گیلان در تالار غدیر استانداری بازگشایی دانشگاه ها را مهم ترین بحث در حوزه آموزش عالی دانست و اظهار نمود: دوره دكتری دانشگاه گیلان از اختتام فروردین ماه جاری به صورت حضوری بازگشایی خواهد شد.
وی اشاره كرد: این مصوبه شامل دانشگاه های گیلان، آزاد اسلامی و علوم پزشكی است.
رضی، حضور دانشجویان خارجی بر سر كلاس ها، ارائه تسهیلات خوابگاهی، خدمات سلف سرویس و آماده نبودن جو روانی جامعه را از دغدغه های دانشجویان دوره دكتری برای حضور در دانشگاه ها عنوان نمود و اظهار داشت: خیلی از دانشجویان دكتری در دانشگاه های گیلان و علوم پزشكی غیر بومی هستند و این مشكل جدی برای حضور دانشجویان در سر كلاس های درس است.
رئیس دانشگاه گیلان عقب بودن در بخش آموزش الكترونیكی در مدارس و دانشگاه ها را یكی از اشكالات نظام آموزشی كشور بیان و عنوان كرد: با فرصت های به وجود آمده در زمان كنونی می توان از این مشكلات نیز به خوبی عبور كرد.
وی با اعلان اینكه گندزدایی و آلودگی زدایی مستمر در دانشگاه گیلان انجام می شود اظهار داشت: ۸۳ درصد دانشجویان تحصیلات تكمیلی و ۹۱ درصد دانشجویان دوره دكتری در دانشگاه های گیلان غیربومی بوده و نیازمند حضور در خوابگاه ها هستند.

اختصاص اعتبار ۳ میلیاردی برای مقابله با كرونا به مدارس گیلان
جهان آرا مدیركل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این نشست با اعلان اینكه حضور دانش آموزان در مدارس می تواند بدلیل تراكم بالا خطر آفرین باشد، اظهار داشت: اگر تصمیم به بازگشایی مدارس گرفته شود از مدارس كم جمعیت شروع خواهیم كرد.
وی اشاره كرد: برای مقابله با كرونا بیش ار سه میلیارد تومان اعتبار از طرف وزارت آموزش و پرورش به استان اختصاص یافت كه در غالب سرانه بهداشتی به مدارس داده شد.
مدیركل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: آموزش برای دانش آموزان الان از دو طریق صداوسیما و فضای مجازی در حال انجام می باشد.
منبع:

1399/01/18
23:12:58
5.0 / 5
3480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg