شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار:

ورود كارگران فصلی استان های دیگر به محمودآباد ممنوع می باشد

ورود كارگران فصلی استان های دیگر به محمودآباد ممنوع می باشد

به گزارش شمال برگ مازندران فرماندار محمودآباد با اشاره به اینكه ورود كارگران فصلی استان های دیگر به محمودآباد ممنوع می باشد، اظهار داشت: هر نوع اقدامی خارج از پروتكل وزارت بهداشت كه هدف اصلی آن انقطاع انتشار كرونا بوده، ممنوع می باشد.


علیرضا شریعت در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: نكته كاملا واضح این است كه هرچه نظارت بر اجرای پروتكل جدی و دقیق باشد به نفع مردم است و اجرای درست مصوبات ملی ستاد كرونا و پروتكل وزارت بهداشت رابطه مستقیم با سلامتی و حفظ جان مردم دارد.
وی خاطرنشان كرد: حالا دغدغه جدی ما فصل كشاورزی است كه مهمترین مسئله، ممنوعیت حضور كارگران فصلی بخصوص از سایر استان ها در مازندران و شهرستان محمودآباد است.
فرماندار محمودآباد با اشاره به تلاش روستائیان شریف در فصل كشاورزی تصریح كرد: نباید بگذاریم زحمت شهروندان و روستائیان در مقابله با كرونا بی اثر شود و همه باید با كمك یكدیگر از به وجود آمدن موج بعدی انتشار كرونا جلوگیری نماییم.
شریعت با اشاره به اینكه در انجام امورات مربوط به كشاورزی نكات بهداشتی باید رعایت شود، اظهار داشت: در كشت برنج اولویت به صورت كشت مكانیزه باشد، چینش كارگران با فاصله سه متر از هم بوده و در صورت نیاز كارگر از شهرستان های مجاور حتما از مراكز معتبر، گواهی سلامت توسط كارگر عرضه شود.
وی افزود: كارفرما موظف به تهیه اقلام بهداشتی است و تأمین وعده های غذایی بر عهده كارگر به صورت انفرادی است.
فرماندار محمودآباد خاطرنشان كرد: مردم شهرستان در صورت مشاهده تخلف از جانب شخص یا اشخاصی در خصوص بكارگیری كارگران استان های دیگر، مراتب را فورا به اداره جهاد كشاورزی اطلاع دهند.1399/01/18
20:56:19
5.0 / 5
3528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg