شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت تاكید كرد

لزوم رعایت اصول بهداشتی در فروشگاه های بزرگ

لزوم رعایت اصول بهداشتی در فروشگاه های بزرگ

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار شهرستان رشت با اعلان اینكه به سبب تامین سلامت مردم و جامعه هر كاری لازم باشد، انجام می دهیم، اظهار داشت: 30 هزار واحد صنفی در شهرستان رشت تعطیل شدند كه این كار بزرگی است و باید از بازاریان به سبب این مشاركت و فرهنگ بالای اجتماعی تشكر نماییم، از فروشگاه های بزرگ هم می خواهیم اصول بهداشتی را سختگیرانه رعایت نمایند.


میرشمس مومنی زاده امروز در بیست ودومین جلسه ستاد مبارزه با كرونای شهرستان رشت كه با حضور مدیران فروشگاه های بزرگ برگزار شد، ضمن تبریك میلاد حضرت علی اكبر(ع) و روز جوان، اظهار نمود: شیوع ویروس كرونا در گیلان بسیار جدی بود و آمار مراجعات به بیمارستان ها نگران كننده بود و علی رغم كار و تلاش جمعی، همه در یك شوك بزرگ بودیم برای اینكه با وجود شرایط بحرانی تخت خالی در بیمارستان ها برای پذیرش بیمار جدید نداشتیم.
فرماندار شهرستان رشت اضافه كرد: با توجه به این كه متاسفانه بسیاری از همشهریان و عزیزان ما در این بحران جان خودرا از دست دادند اما با تلاش شبانه روزی مسئولین و مدیران و همكاری مردم با در خانه ماندن و همین طور با كمك به بیماران در چارچوب كانون های فرهنگی و جهادی در امتداد تولید ماسك تا حدودی توانستیم این ویروس را كنترل نماییم.
مومنی زاده اظهار داشت: مهم ترین اقدام در كنار ارائه خدمات اجرایی و بهداشتی این بود كه تجمعات كم شود و یكی از عواملی كه مشكلات موجود را تشدید می كرد، حضور مسافران و گردشگران در روزهای تعطیلات نوروزی بود كه امسال باتوجه به شرایط موجود این امر كنترل شد و با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از ورود خودرو ها با پلاك غیربومی به استان و شهرستان جلوگیری شد.
وی اشاره كرد: روز طبیعت هم مردم همكاری بسیار خوبی داشتند برای اینكه تمام تفرجگاه ها و پارك های سطح شهرستان خالی از جمعیت بود.

تعطیلی ۳۰ هزار واحد صنفی در شهرستان رشت جهت مقابله با كرونا
فرماندار شهرستان رشت اظهار داشت: ۳۰ هزار واحد صنفی در شهرستان رشت تعطیل شدند كه این كار بزرگی است و باید از بازاریان به سبب این مشاركت و فرهنگ بالای اجتماعی تشكر نماییم.
مومنی زاده با اشاره به اینكه خوشبختانه از آن بحران اولیه سخت خارج شده ایم، اضافه كرد: الان به نقطه خوبی رسیده ایم و باید با قوت این مسیر را ادامه دهیم برای اینكه این ویروس به منزل مار زخمی است كه تا زمانی نمرده نیش می زند.
وی با تاكید بر اینكه فروشگاه های بزرگ اصول بهداشتی را همچنان ادامه دهند تا كانون ویروس نشوند، اشاره كرد: به سبب تامین سلامت مردم و جامعه هر كاری لازم باشد، انجام می دهیم و در این راستا علاوه بر تعطیلی ۳۰ هزار واحد صنفی، تمام بازارهای روز محلات هم جمع آوری شد پس به فروشگاه های بزرگ تاكید می كنیم كه اصول بهداشتی را سختگیرانه رعایت نمایند و حتی الامكان به سمت فروش اینترنتی بروند و یا سازوكاری را تعریف كنند كه مردم بتوانند تلفنی خرید كنند تا از حجم انبوه مشتریان در فروشگاه ها پیشگیری شود.
منبع:

1399/01/17
23:32:50
5.0 / 5
3079
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg