شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران:

شرط عبور از بحران شیوع كرونا استفاده از تمام ظرفیت ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی است

شرط عبور از بحران شیوع كرونا استفاده از تمام ظرفیت ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی است

به گزارش شمال برگ مازندران رئیس جهاد دانشگاهی مازندران اظهار داشت: مشاركت مردم و استفاده از ظرفیت های دستگاه های دولتی و غیردولتی شرط عبور از بحران شیوع بیماری كرونا در طرح فاصله گذاری اجتماعی است.


واحد عبدالهیان در گفت و گو با ایسنا با بیان وجود ابهام در تعریف طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس كرونا و توضیح اینكه ارتباط اجتماعی دارای وجوه عاطفی هنجاری و تعاملی است، اظهار نمود: در شرایط حاضر افراد مجبورند در كنار خانواده در خانه بمانند و در واقع با موضوعی مواجه گشتند كه بطور قطع باید تعامل اجتماعی در میان آنها وجود داشته باشند.
وی اشاره كرد: بنظر می رسد هدف از اجرای طرح این گونه است كه افراد باید از نظر فیزیكی با هم فاصله داشته باشند و طبیعتا بهتر است بجای تعبیر فاصله گذاری اجتماعی، از فاصله گذاری فیزیكی استفاده گردد. و افراد با رعایت الزامات طرح ضمن جلوگیری از شیوع ویروس كرونا و گسستن زنجیره انتقال بیماری به دیگران، موجب شوند كه خودشان هم از این بیماری مصون باشند.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران اشاره كرد: نه فقط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی بلكه تمام دستگاه ها و همه عموم به صورتی در بحران شیوع این بیماری درگیر هستند و زمانی می توان برای حل این مساله به نتیجه برسیم كه تمام مولفه های آنرا دخیل بدانیم ولی متاسفانه با توجه به این كه نقش همه مردم بعنوان جزئی از راه حل لحاظ نشده است طبیعتا برنامه ریزی مربوطه نیز دارای ضعف بوده و ممكنست این طرح را با مشكل مواجه كند.
عبدالهیان با اشاره به اینكه تعامل افراد جامعه با این طرح را می توان در چند دسته بندی مورد ارزیابی قرار داد، اشاره كرد: عده ای از افراد جامعه این مساله را می دانند و قصد دارند در این طرح برای مقابله با ویروس كرونا همكاری كنند و عده دیگری نیز در جامعه هستند كه لزوم موضوع را نمی دانند و برای آنها باید اطلاع رسانی هایی درباب این طرح صورت بگیرد تا از مزایای این طرح آگاه شوند.
وی اظهار داشت: گروه اندكی نیز ضرورتهای این طرح را می دانند اما با هنجارهای جامعه همراه نیستند كه معمولا در هر جوامعی درصد كمی از این افراد وجود دارد و بایست با استفاده از ظرفیت های قانونی این افراد را به تمكین هنجارهای تعریف شده وادار كرد.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران با اعلان اینكه كسانی هم در جامعه هستند كه به هر علتی نیاز به درآمد روزانه داشته و ممكنست همراهی كاملی در اجرای طرح فاصله گذاری فیزیكی نداشته باشند و مجبور هستند در این شرایط بحرانی خودرا مشغول كرده تا درآمدی كسب كنند، اضافه كرد: اگر چنین افرادی در این شرایط در خانه بمانند درآمد حداقلی آنها تامین نمی گردد و اگر بخواهند در طرح فاصله گذاری اجتماعی مشاركت كنند باید شرایط آنها درك شود.
عبدالهیان تصریح كرد: درك شرایط این گروه در جامعه حمایت آنها از جانب دولت، سازمان ها، نهادهای حمایتی و یا از خیرین و سمن ها صورت گیرد تا با این همدلی به این طرح فاصله گذاری فیزیكی بپیوندند.
منبع:

1399/01/13
21:21:55
5.0 / 5
3162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg