شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرمانده سپاه قدس گیلان:

شهادت سردار املاكی اوج ایثارگری است

شهادت سردار املاكی اوج ایثارگری است

به گزارش شمال برگ از گیلان فرمانده سپاه قدس گیلان لحظه شهادت سردار املاكی را اوج ایثارگری ایشان دانست و اشاره كرد: شهید املاكی با اهدای ماسك خودش به یك بسیجی ایثارگری را در مقام عمل كامل كرد پس جوانان باید از این قهرمانان پیروی كنند تا به سعادت برسند.


سردار محمد عبدالله پور امشب در یادواره سردار شهید «حسین املاكی» كه به صورت تلویزیونی برگزار شد، با اشاره به نقش شهید املاكی در عملیات والفجر ۱۰، اظهار نمود: خیلی از اهداف رزمندگان اسلام به دنبال عملیات والفجر ۱۰ و تسلط بر ارتفاعات بانی بنوك و كله اسبی محقق می شد و پس صدام شهر حلبچه را بمباران شیمیایی كرد.
وی با اشاره به بمباران شیمیایی رزمندگان اسلام توسط صدام، اضافه كرد: رزمندگان ما تجربه گازهای اعصاب و خردل را داشتند، اما صدام در عملیات والفجر ۱۰ از گاز سیانور بهره برد كه در عرض سه ثانیه رزمندگان را شهید می كرد. البته نیروهای ایرانی ۴۸ ساعت زیر این بمباران دوام آوردند و ۱۲۰ شهید شیمیایی تقدیم اسلام و انقلاب كردیم و بیشتر پیكرها جا ماند.
فرمانده سپاه قدس گیلان با اعلان اینكه عملیات والفجر ۱۰ عملیات تقویت نیروهای اسلام در شمال عراق بود، اظهار داشت: دشمنانی كه در جریان كرونا ما را تحریم دارو و تجهیزات پزشكی كرده اند، از نسل صدام ها و شمرها هستند، اما جبهه اسلام همیشه در مقابل دشمنان مقاومت كرده و در جریان كنترل كرونا وضع ما بهتر از دیگر كشورهاست.
عبدالله پور شهید املاكی را یك شخصیت غیر قابل توصیف دانست و تصریح كرد: این شهید بزرگوار با وجود اینكه جانشینی لشكر را بر عهده داشت، اما بسیار آرام، كم حرف، صبور و مهربان بود. مقام و موقعیت هیچ گاه شهید املاكی را عوض نكرد و بی ریا و مخلص بود.
وی با اعلان اینكه شهید املاكی وظایف و ماموریت های خود را درست و دقیق انجام می داد، اشاره كرد: شهید املاكی كارشناس بود و شخصا منطقه را بررسی می كرد. ایشان از هیچ چیزی هراس نداشت و در عین شجاعت كم نظیرش، از كسی كینه به دل نمی گرفت و به دیگران بسیار علاقه داشت و مورد علاقه دیگران بود.
فرمانده سپاه قدس گیلان لحظه شهادت سردار املاكی را اوج ایثارگری ایشان دانست و اشاره كرد: شهید املاكی با اهدای ماسك خودش به یك بسیجی ایثارگری را در مقام عمل كامل كرد پس جوانان باید از این قهرمانان پیروی كنند تا به سعادت برسند.
عبدالله پورشهدای مدافع حرم را از نسل شهید املاكی ها دانست و عنوان كرد: مثل شهدا زندگی كردن خیلی سخت نیست و همانگونه كه سردار سلیمانی فرمود، باید كار را با اخلاص انجام دهیم و دائما در حال جهاد و قیام باشیم. كسانی كه در راه انقلاب خسته می شوند، ریزش می كنند.
وی ولایت پذیری را یكی دیگر از ویژگی های شهید املاكی دانست و اشاره كرد: عاقبت به خیری ما در اطاعت محض از ولی امر مسلمین است.
فرمانده سپاه قدس گیلان كرونا را یك تهدید دانست كه بنا به فرمایش رهبر انقلاب باید تبدیل به فرصت شود و عنوان كرد: ۴۱ سال تحریم هستیم و مشكلات زیرساختی فراوان داریم، اما در مدیریت كرونا از كشورهای مدعی پیشرفت بهتر عمل كردیم. در همه تهدیدات مقابل انقلاب مردم به صحنه آمدند و بحران كرونا نیز به دست مردم حل خواهد شد.
عبدالله پور از فعالیت ۳۸۱ كارگاه جهادی جهت تولید ماسك و اقلام بهداشتی در گیلان آگاهی داد و افزود: سپاه قدس گیلان تمام قد در خدمت دانشگاه علوم پزشكی است، برای اینكه سپاه بدون مردم معنا ندارد و باید در خدمت مردم باشیم.
وی با اشاره به نقش آفرینی سپاه در اجرای طرح غربالگری سلامت، تصریح كرد: كرونا را یك جنگ نوین میكروبی دیدیم و نیروی زمینی و دریایی سپاه و ارتش و ناجا به میدان آمدند و پایگاه های مقاومت بسیج در محلات كار گندزدایی معابر و خیابان ها را انجام دادند. حتی روستاهای دوردست را گندزدایی كردیم. رزمندگان مدافع حرم نیز با حضور در بیمارستان ها به كادر درمانی استان كمك رسانی كردند.
فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به كمك رسانی ۱۲۹ پزشك و پزشك یار بسیجی جهت استراحت كادر درمانی، عنوان كرد: ۲۲۰ نیروی خدماتی به بیمارستان ها فرستادیم. همین طور بر تولید تجهیزات پزشكی و ماسك و گان و دستكش تسلط پیدا و نیاز استان را تامین كردیم. با كمك نیروی دریایی سپاه بیمارستان صحرایی در پشتیبانی از بیمارستان رازی رشت راه اندازی و هر هشت درمانگاه سپاه در سطح استان به صورت شبانه روز فعال شد.
وی ایجاد نقاهتگاه بیماران كرونایی در شهرستان های رشت و لنگرود و لاهیجان و تدفین شرعی و بهداشتی بیماران مبتلا به كرونا را از دیگر اقدامات سپاه دانست و بیان كرد: رزمایش رفع آلودگی را توسط ۷۵ دستگاه و ۱۵۰ نیروی متخصص اجرا كردیم و همچنان ادامه دارد. تولید ۱۱۵ فیلم كوتاه آموزشی و اطلاع رسانی كرونا از دیگر اقدامات نیروهای جهادی و بسیجی است.
عبدالله پور از فعال شدن ۱۶۵۵ پایگاه مقاومت در سطح استان جهت گندزدایی آگاهی داد و اظهار نمود: معیشت خیلی از مردم بواسطه بحران كرونا گرفتار مشكل شده پس ۱۸ هزار و ۲۲۰ بسته معیشتی به ارزش ۵۰۰ هزار تومان بین خانوارهای نیازمند توزیع كردیم. همین طور ۱۵ هزار بسته بهداشتی به خانوارهای محلات حاشیه نشین دادیم. در این شرایط دو كامیون به ارزش ۱۱۰ میلیون تومان برای سیل زدگان كردمان فرستادیم كه نشان دهنده نیكوكاری مردم گیلان است.
منبع:

1399/01/10
13:43:14
5.0 / 5
3509
تگهای خبر: تجهیزات , تولید , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg