شمالبرگ ShomalBarg.ir

پایش بیش از یك میلیون گیلانی در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با كرونا

پایش بیش از یك میلیون گیلانی در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با كرونا

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با كرونا را دارای نتایجی مثبت خواند و از پایش و غربالگری 42 درصدی جمعیت استان تا زمان حاضر آگاهی داد و اظهار داشت: تابحال یك میلیون و 73 هزار نفر در گیلان پایش شده اند.


ارسلان زارع امروز در جلسه ویدئو كنفرانس با وزیر بهداشت و درمان در دانشگاه علوم پزشكی استان، با قدردانی از اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با كرونا در گیلان، اجرای این طرح را دارای نتایج مثبتی خواند و اظهار نمود: درباب كرونا، راهكارهای پیشگیری و جلوگیری از انتقال این ویروس بوسیله رسانه ملی، رسانه های مكتوب و مجازی و همین طور فعالان اجتماعی و بسیجیان اطلاع رسانی گسترده ای صورت گرفته است.
استاندار گیلان اضافه كرد: در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با كرونا، سازماندهی مناسبی درباب بسیجیان، بهورزان و مراقبین سلامت در همه شهرستان ها انجام شده به شكلی كه بیش از سه هزار نفر از بهورزان و مراقبان سلامت و بالغ بر ۷۵۰۰ نفر از بسیجیان برای اجرای این طرح ساماندهی و مورد آموزش قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینكه این تعداد از نیروی انسانی از آغاز اجرای طرح فعالیت خودرا با جدیت دنبال كردند، افزود: با گذشت سه روز از اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با كرونا، ۴۲ درصد از جمعیت گیلان مورد غربالگری قرار گرفتند.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینكه تابحال یك میلیون و ۷۳ هزار نفر در گیلان پایش شده اند، اضافه كرد: امیدواریم این میزان تا اختتام امروز به یك میلیون و ۳۵۰ هزار نفر افزایش یابد.
زارع از پایش بیش از ۵۰ درصدی جمعیت برخی شهرستان های گیلان در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با كرونا آگاهی داد و اظهار داشت: این مهم با برنامه ریزی های موثر و همكاری مناسب مردم محقق شده و امیدواریم تا اوایل هفته آینده در شهرستان های كم جمعیت پایش كامل صورت گیرد.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه برمبنای برنامه ریزی ها تا ۲۶ اسفندماه جاری كل جمعیت استان پایش می شوند، اشاره كرد: این طرح را می توان در سایر استان های كشور نیز اجرایی كرد.
وی اظهار داشت: خوشبختانه امروز در بیمارستان رازی رشت ۵۰ تخت خالی برای پذیرش مبتلایان به ویروس كرونا بوده و بسترهای لازم برای درمان بیماران وجود دارد.
منبع:

1398/12/23
14:54:26
5.0 / 5
3306
تگهای خبر: رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg