شمال برگ ShomalBarg.ir
با موافقت رهبر انقلاب؛

مدافعان سلامت، شهید خدمت محسوب می شوند

مدافعان سلامت، شهید خدمت محسوب می شوند

به گزارش شمال برگ با موافقت مقام معظم رهبری «مدافعان سلامت»، «شهید خدمت» محسوب می شوند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای با پیشنهاد وزیر بهداشت در خصوص شهید خدمت محسوب شدن كادر پزشكی، پرستاری، بهداشتی و خدماتی كه در جبهه خدمت رسانی به بیماران مبتلا به كرونا جان خودرا از دست دادند موافقت كردند.
متن نامه دكتر سعید نمكی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به رهبر معظم انقلاب، به شرح زیر است؛

«حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

سلام علیكم؛
با احترام، همانگونه كه مستحضرید، در گرفتاری اخیر كشور متعاقب مبتلاشدن ناگهانی برخی از هموطنان عزیزمان به بیماری كرونا، پزشكان و پرستاران و كادر بهداشتی و خدماتی مراكز مختلف بعنوان مدافعان سلامت دل به دریا زدند و پروانه وار گرد بیماران گشتند. خانه و زندگی را ترك نمودند و از عزیزان و خانواده دور ماندند و بعضاً به سبب آلودگی به ویروس، جان خود را در راه خدمت صادقانه از دست دادند.
از آنجا كه این عزیزان جان بركف همچون مدافعان حرم در دفاع از حریم سلامت مردم جانفشانی كردند، از حضرتعالی تقاضا دارم، موافقت فرمایید جان باختگان تیم پرستاری، پزشكی و خدماتی بخش های مراقبت از بیماران كرونایی بعنوان شهید محسوب گردند.
این عنایت حضرت عالی كما فی السابق موجبات دلگرمی بیشتر این قشر خدمتگذار به مردم شریف را فراهم خواهد نمود. از بذل عنایت و لطف بیكرانتان سپاسگزارم.»
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، پیرو این نامه، مقام معظم رهبری با پیشنهاد دكتر نمكی در خصوص شهید خدمت خواندن جانباختگان كادر پزشكی، پرستاری، بهداشتی و خدماتی در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به ویروس كرونا موافقت فرمودند.
همچنین در متن پیام تشكر وزیر بهداشت از مقام معظم رهبری آمده است؛
«چند روز قبل با داغی كه در از دست دادن عزیزان پزشك، پرستار، كادر بهداشتی و خدماتی كه در مراكز درمانی بیماران مبتلا به ویروس كرونا ( COVID-19) جانشان را نثار خدمت به بیماران كرده بودند، در سینه داشتم، عریضه ای تقدیم مقام معظم رهبری نمودم كه موافقت فرمایند این برباد رفتگان در یاد مانده بعنوان شهدای خدمت محسوب شوند، گرچه سوز جانگداز شهادت این عزیزان همواره مغز استخوانم را خواهد گداخت، مع الوصف موافقت محبت آمیز ایشان كه مدافعان سلامت همچون مدافعان حریم مرزهایمان در دفاع مقدس و مدافعان حرم ستارگان تابناك آسمانو شهادت می مانند و می درخشند، افتخاری است برای جامعه بهداشت و درمان كشور كه شبانه روز در دفاع از حریم سلامت مردم سرزمینشان جانفشانی می كنند.
امید است روح بلند این عزیزان همنشین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باشد.
این ابراز لطف و قدرشناسی محبت آمیز رهبر فرزانه انقلاب، خدمتگزاران صدیق نظام سلامت را بیش از پیش و دلسوزانه در عرصه خدمت نگاه خواهد داشت. برای این عزیزان علو درجات و برای همكاران ارجمندم در سراسر كشور تندرستی و بهروزی مسئلت دارم.»1398/12/20
17:57:48
5.0 / 5
3570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg