شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس مركز بهداشت رشت:

مردم دغدغه ماسك نداشته باشند

مردم دغدغه ماسك نداشته باشند

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس مركز بهداشت رشت ماندن در خانه را بهترین راهكار مقابله با كرونا دانست و اظهار داشت: مردم دغدغه ماسك نزدن نداشته باشند و دست ها را بشویند.


دكتر جلال برشان در گفت وگو با ایسنا، كرونا را خیلی وحشتناك ندانست و اظهار نمود: كرونا یك بیماری ویروسی مانند آنفلوآنزاست كه بزودی محدود می شود و مردم نباید وحشت كنند.
وی انتشار سریع ویروس كرونا را عامل نگرانی مردم دانست و اضافه كرد: اگر شهروندان نكات ساده بهداشت فردی را رعایت نمایند گرفتار بیماری و اشاعه آن نخواهند شد.
رئیس مركز بهداشت شهرستان رشت از مردم خواست به چشم و بینی و دهان دست نزنند و خاطرنشان كرد: دست ها هر یك ساعت باید با آب ولرم و صابون به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه درست شسته شوند و درست شستن دست ها یعنی از مچ تا نوك انگشتان را كاملا تمیز نماییم.
برشان ماندن در خانه را بهترین راهكار مقابله با كرونا دانست و عنوان كرد: افرادی كه سابقه بیماری های مزمن همچون كلیوی، كبدی، ریوی، قلبی، دیابت و فشار خون دارند باید در خانه بمانند. اگر بیرون آمدن از خانه لزوم داشت، حتما از مواد ضد عفونی كننده ۶۰ تا ۹۰ درصد الكل استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه از امروز مایحتاج بهداشتی در داروخانه ها توزیع خواهد شد، اظهار داشت: افراد در بیرون از خانه فاصله یك متری با دیگران را رعایت نمایند. البته ویروس كرونا روی سطوح صاف دوام بیشتری دارد و به دلیل سنگین بودن در هوا نمی ماند و سریع می نشیند.
رئیس مركز بهداشت رشت اطلاعات موجود درباره بیماری كووید ۱۹ را كامل ندانست و افزود: مردم ارتباط بیرون و درون خانه را قطع كنند و از حضور در اماكن شلوغ بپرهیزند و دست به سطوح نزنند.
برشان بر مصرف مایعات بخصوص آب مركبات تصریح كرد و خاطرنشان كرد: استفاده از كارتخوان به جای اسكناس و گرفتن دستگیره ها و نرده ها و میله ها با دستمال كاغذی سفارش می شود.
وی از مردم خواست دغدغه ماسك نزدن نداشته باشند و تصریح كرد: ماسك تنها در اماكن پرجمعیت و برای افراد دارای بیماری های زمینه ای الزامی است و برای مردم سالم شستن دست ها با آب و صابون مهم تر از ماسك است.
رئیس مركز بهداشت رشت نسبت یك به ۱۰ وایتكس و آب را یك محلول ضد عفونی كننده مناسب برای پاكسازی سطوح دانست و اظهار نمود: هم اكنون در خانه ماندن و شست دست ها با آب و صابون بهترین و موثرترین راهكاری برای جلوگیری از كروناست.1398/12/12
19:20:00
5.0 / 5
4009
تگهای خبر: رشت , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg