شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران:

كلید رفع كرونا ویروس فرهنگی است

كلید رفع كرونا ویروس فرهنگی است

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران از آغاز تست تب سنجی برای كرونا ویروس با ایجاد گیت هایی در مبادی ورودی این استان اطلاع داد و اظهار داشت:  ماندن در منزل بهترین شیوه برای كاهش انتقال كرونا ویروس بوده و كلید رفع آن فرهنگی است.


سیدعباس موسوی عصر امروز سه شنبه در نشست با خبرنگاران استان با اشاره به اینكه ویروس كرونا یك ویروس نو پدید و نو ظهور است، اظهار نمود: قبل از نخستین ورود كرونا تمهیدات لازم در نظر گرفته شده بود.
وی با تاكید بر اینكه نباید نگرانی و استرس را در جامعه دامن زد، خاطرنشان كرد: این ویروس دارای مرگ و میر بالا و خطرناك نبوده اما قدرت انتقال این ویروس بالا و خطرناك می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران با اشاره به اینكه بهبود عملكرد مد نظر ما است، اظهار داشت: یكی از مسائلی كه سبب شد ویروس كرونا در بیشتر مناطق مختلف دنیا گسترش یابد به علت دوره نهفتگی طولانی ویروس بوده به طوریكه مبتلایان طی دو هفته هیچ علایم و نشانه ای ندارند.
موسوی تصریح كرد: تب های كرونا ویروس زیر ۴۰ درجه است و چندان بالا نیست اما تشخیص نوع ویروس سخت و دشوار بوده و با عنایت به قدرت انتقال كرونا ویروس جلوگیری از آن نیازمند توجه است.
وی با اشاره به اینكه هر چند ویروس كرونا یك مشكل بهداشتی و درمانی به حساب می آید، اضافه كرد: كلید اساسی رفع آن در حوزه فرهنگی اجتماعی است و این چیزی است كه ما را نجات می دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران افزود: نباید اجازه دهیم تعداد افراد مبتلا به ویروس كرونا افزایش یابد هرچند كه مرگ و میر ناشی از كرونا ویروس ۲ درصد است اما هرچه تعداد مبتلایان انبوه شود، تبعات نگران كننده ای خواهد داشت.
مرگ و میر كرونا ویروس در ایران به ۲۵ درصد رسید
موسوی خاطرنشان كرد: آمار مرگ و میر كرونا ویروس ۲ درصد است اما این آمار در كشور ما نزدیك به ۲۵ درصد رسیده كه نیازمند بررسی است كه چرا مرگ و میر آن در كشور بالاست و آیا این ویروس امكان دارد در ایران جهش یافته باشد.
وی در مورد آمار فوتی بر اثر كرونا ویروس اظهار داشت: در مازندران یك مسافر تهرانی در بیمارستان تنكابن فوت شده است و در این راستا از مسافران خواست تا از سفرهای غیر ضروری به استان اجتناب كنند.1398/12/07
11:17:46
5.0 / 5
4001
تگهای خبر: سفر , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg