شمالبرگ ShomalBarg.ir
یك كارشناس روانشناسی مطرح كرد

آمار بیشتر مرگ و میر ناشی از تصادفات نسبت به كرونا ویروس

آمار بیشتر مرگ و میر ناشی از تصادفات نسبت به كرونا ویروس

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران یك كارشناس روانشناسی با تاكید بر اهمیت حفظ آرامش در شرایط خاص مانند شیوع بیماری كرونا ویروس اظهار داشت: در مورد این بیماری آنچه كه مردم را تحت تأثیر قرار می دهد ترس از این بیماری است اما خود بیماری تنها ۲ درصد از آمار مرگ و میر را به خود مختص كرده است.


ام البنین باقرنژاد در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ترس از بیماری نباید امور روزانه مردم را تحت شعاع قرار دهد و در ارزیابی منطقی باید گفت، این بیماری مانند آنفلوآنزای خوكی و مرغی در فصول سرما بوجود آمده و در هر بازه زمانی ورود یك ویروس و یا بیماری جدید امری طبیعی بنظر می رسد.
وی خاطرنشان كرد: اگر آمار مرگ و میر در موارد مختلف را كمی بررسی نماییم، آمار تصادفات روزانه درصد بیشتری از مرگ و میر را نسبت كرونا ویروس به خود اختصاص داده اما مردم همچنان سوار اتومبیل می شوند و به كار روزمره خود پرداخته و به مسافرت می روند.
این كارشناس روانشناسی اظهار داشت: آنچه حائز اهمیت می باشد، مراقبت ایمنی از ایدئولوژی بدن است كه شما را در مقابل بیماری ایمن می كند و ما نباید عملكرد روزانه خویش را مختل نماییم، تنها باید سفارش پزشكی را جدی گرفته و یادمان نرود كه هر چه به موضوعی زیاد فكر نماییم، امكان دارد قانون جذب در آن مورد عمل كند.
باقرنژاد اشاره كرد: حساسیت و فكر كردن زیاد به مبحث بیماری كه با رعایت كردن نكات بهداشتی به آسانی قابل مرتفع شدن بوده امكان دارد باعث صدمه فكری شود و وسواس فكری عملی و استرسی صدمه بیشتری از كرونا برای ما در بر خواهد داشت.
استاد دانشگاه پیام نور بابل افزود: وقتی ویروس كرونا تلفات كمی را به خود اختصاص داده چرا باید با تشویش و اضطراب از كارهای روزانه خود باز بمانیم، با مثبت اندیشی و رعایت ایمنی بهداشت می توانیم زندگی به روال عادی را ادامه دهیم.
تقویت روحیه ایمنی بدن را بیشتر می كند
وی تصریح كرد: وحشت اثر مخرب تری از واقعیت بیماری كرونا ویروس دارد و سفارش می نماییم نكات پزشكی و بهداشتی جدی گرفته شود و مردم از عملكرد روزانه خویش را انجام دهند و تلاش در این داشته باشند كه حال خویش را خوب نگه داشته باشند چونكه روحیه خوب كمك می نماید تا بدن مقاومت بیشتری در مقابل بیماری ها از خود نشان دهد.
این كارشناس روانشناسی در عرضه راهكارهای كاهش اضطراب اظهار داشت: در خانه می توانید با مطالعه، دیدن فیلم، گوش دادن به موسیقی ها و ورزش های دسته جمعی خانوادگی در منزل از التهاب و تنش بكاهیم و با توجه به این كه مرگ و میر این بیماری تنها ۲درصد را به خود مختص كرده است با ایجاد استرس و فشار برای خود تنش ایجاد نكنیم.
باقرنژاد خاطرنشان كرد: همینطور می توانیم به سبب افزایش قیمت شوینده ها و از سركه بعنوان ضدعفونی كننده استفاده نمائیم.
وی اضافه كرد: سیستم ایمنی بدن و سلامت خویش را با آرامش و رعایت نكات بهداشتی می توانیم حفظ نماییم، آمار آنقدر نیست كه نگران كننده باشد و استرس كشنده تر از خود بیماری كرونا ویروس می باشد و باید تلاش نماییم سلامت روان خویش را بالا نگه داریم.
این كارشناس روانشناسی اشاره كرد: تلاش نماییم زیاد در مورد بیماری در خانه صحبت نكرده و در ضمیر نا خودآگاه و هوشیاری، این بیماری را فاجعه انگیز قلمداد نكنیم.1398/12/06
23:30:07
5.0 / 5
3972
تگهای خبر: مازندران , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg