شمالبرگ ShomalBarg.ir

افزایش تولید اقلام بهداشتی برای پیش گیری از كرونا در گیلان

افزایش تولید اقلام بهداشتی برای پیش گیری از كرونا در گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس سازمان صمت گیلان اظهار داشت: برای جلوگیری از كرونا تمهیدات ویژه ای برای افزایش تولید اقلام بهداشتی در بعضی از واحدهای صنعتی رشت اندیشیده شده است.


فرهاد دلق پوش در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: در ایام اخیر تقاضاها بمنظور پیش گیری از بیماری كرونا مردم برای خرید ماسك و تجهیزات بهداشتی افزایش یافته بود و از آنجایی كه تولید این محصولات نمی تواند جوابگوی تقاضای كنونی باشد، تهمیدات ویژه برای افزایش تولید این محصولات اندیشیده شده است.
وی به افزایش ظرفیت خط تولید یك واحد صنعتی در شهرك صنعتی سپیدرود اشاره نمود و اضافه كرد: بطور میانگین روزانه بیشتر از ۳۵۰۰ ماسك در رشت تولید می شد كه مقرر است میزان تولید این واحد صنعتی افزایش یابد.
دلق پوش با اشاره به اینكه افزایش ظرفیت واحدهایی كه ماده ضد عفونی تولید می كنند، در حال برنامه ریزی است، اشاره كرد: خوشبختانه واحدهای صنعتی كه اقلام بهداشتی تولید می كنند، كمبود مواد اولیه ندارند.
رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینكه دو طرح صنعتی كه مجوز ساخت شان صادر گردیده است را نیز تشویق كردیم برای تولید اقلام مورد نیاز هرچه زودتر وارد مدار تولید شوند، اشاره كرد: برنامه ریزی كردیم، علاوه بر ماسك، تولید لوازم و تجهیزات بهداشتی همچون ماسك و الكل سفید و دیگر مواد ضدعفونی كننده مورد نیاز مردم افزایش یابد.
وی اشاره كرد: شهروندان گیلانی در صورت مشاهده گران فروشی این اقلام شامل تجهیزات پزشكی و یا كالاهای دیگر با سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت تماس گرفته و اطلاع دهند.
منبع:

1398/12/04
13:21:50
5.0 / 5
3904
تگهای خبر: تجهیزات , تولید , خرید , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg