شمال برگ ShomalBarg.ir
سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات در گیلان مطرح كرد

سركشی 500 بازرس سیار از شعب ستاندن رای گیلان

سركشی 500 بازرس سیار از شعب ستاندن رای گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات در گیلان اظهار داشت: در دوم اسفندماه قریب به 11 هزار نفر ناظر ثابت در شعب ستاندن رای استان حضور دارند و بیشتر از 500 بازرس به صورت سیار از شعب ستاندن رای سركشی می كنند.


احمد قنبریان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین نظر شورای نگهبان درباره تایید صلاحیت كاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان، اظهار نمود: ۱۹۷ نفر در نهایت در عرصه انتخابات در استان گیلان با هم رقابت خواهند كرد.
وی با اشاره به اینكه انصراف كاندیداها تا روز انتخابات امكان دارد، اضافه كرد: از مجموع ثبت نام كنندگان انتخابات مجلس در گیلان ۷۵ نفر انصرافی هستند و حدود ۵۰ درصد رد صلاحیت و عدم احراز شدند و بیشتر از ۵۰ درصد در میدان رقابت حضور دارند.
سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات در گیلان خاطرنشان كرد: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان قریب به ۱۱ هزار نفر ناظر ثابت در شعب ستاندن رای حضور دارند و بیشتر از ۵۰۰ بازرس به صورت سیار از شعب ستاندن رای سركشی می كنند.
قنبریان از آمادگی هیئت نظارت بر انتخابات جهت صدور كارت برای نمایندگان كاندیداها در روز ستاندن رای اطلاع داد و تصریح كرد: متاسفانه طی روزهای اخیر شایعاتی در خصوص تایید صلاحیت بعضی از كاندیداهای رد صلاحیت شده در فضای مجازی انتشار یافته است.
وی با اشاره به اینكه هیچگونه تغییری در نظر شورای نگهان درباره رد صلاحیت ها ایجاد نشده است، خاطرنشان كرد: این شایعات كذب بوده و این فضاسازی مغایر قانون است و مراجع قضایی برخوردهای لازم را انجام خواهند داد.
منبع:

1398/12/01
23:29:43
5.0 / 5
4086
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg