شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون رئیس جمهور:

راه ۵۸۸ روستا در برف مسدود شد

راه ۵۸۸ روستا در برف مسدود شد

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان معاون رئیس جمهور اظهار داشت: گیلان ۲۵۰۰ روستا دارد كه به دنبال بارش برف سنگین ۵۸۸ روستا گرفتار قطع مسیر شدند و هم اكنون بازگشایی راه ۳۵۰ روستا باقی مانده كه تا فردا رفع می شود.


محمدباقر نوبخت در حاشیه سومین جلسه مدیریت بحران استان گیلان، به عرضه گزارشی از آخرین وضعیت استان به دنبال بارش برف سنگین پرداخت و اظهار نمود: از ظهر روز گذشته كه به استان گیلان سفر كردم تابحال سه جلسه مدیریت بحران برگزار شده و كلیه دستگاه های ذی ربط جهت رفع مشكل برف در این جلسات شركت كردند و تصمیمات را اجرایی كردند.
وی با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در گیلان جهت رسیدگی به مشكل راه و سپس برق، اضافه كرد: استان گیلان سال های سال برف های سنگین را تجربه كرده است، اما آن چیزی كه باعث شد برف ۹۸ نگرانی ایجاد كند، قطع گسترده برق و آب مردم در شهرها و روستاهای استان بود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه نشستن برف سنگین بر روی كابل های برق سبب پارگی و قطع برق شده است، تصریح كرد: برای مرمت خطوط توزیع نیازمند راه هستیم بنابراین با دستور وزیر راه و شهرسازی تلاش شد تا امروز همه راه های اصلی و فرعی استان بازگشایی شود.
نوبخت با اشاره به حضور اكیپ های پشتیبان از هفت استان در گیلان، خاطرنشان كرد: با حضور نیروهای كمكی بازگشایی راه های روستایی با شدت ادامه دارد. البته در گیلان راه های بین مزارع هم وجود دارد، اما اولویت راهداران رفع انسداد محورهای اصلی و فرعی كه شامل راه های درون شهری و برون شهری است، می باشد.
وی از رصد كلیه محورهای بین شهری استان طی امروز از راه بالگرد اطلاع داد و عنوان كرد: گیلان ۲۵۰۰ روستا دارد كه به دنبال بارش برف سنگین ۵۸۸ روستا گرفتار قطع مسیر شدند و هم اكنون بازگشایی راه ۳۵۰ روستا باقی مانده كه تا فردا رفع می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به حضور ۴۷۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین استان های همجوار در گیلان، اظهار داشت: از یك میلیون و ۴۶۷ هزار مشترك برق در گیلان ۲۵۰ هزار مشترك گرفتار خاموشی شدند كه هم اكنون به ۲۰ هزار مشترك رسیده و تا آخر شب به زیر ۲۰ هزار خواهد رسید.
وی با اشاره به اینكه از ۷۱۰ هزار مشترك آب شهری گیلان ۶۴ هزار مشترك آب نداشتند، افزود: هم اكنون ۵۰۵ مشترك آب ندارد كه تا فردا وصل می شود، اما ۳۴ هزار مشترك از ۳۲۰ هزار مشترك آب روستایی با قطع آب مواجهند و یا افت فشار آب دارند كه به محض برقراری برق، مشكل آب حل می شود.
نوبخت ضمن قدردانی از پیمانكاران بخش خصوصی جهت حضور در گیلان و كمك رسانی به مردم، خاطرنشان كرد: هلال احمر استان هم طی امروز ۱۲ سورتی پرواز به كوهپایه ها و مناطق صعب العبور جهت آذوقه رسانی انجام داده است.1398/11/25
14:08:21
5.0 / 5
4179
تگهای خبر: سفر , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg