شمالبرگ ShomalBarg.ir
مسئول قرارگاه مهارت آموزی ستاد كل نیروهای مسلح:

بیشتر از ۵۱۲ مهارت آموزی برای سربازان تعریف شده است

بیشتر از ۵۱۲ مهارت آموزی برای سربازان تعریف شده است

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران مسئول قرارگاه مهارت آموزی ستاد كل نیروهای مسلح اظهار داشت:  بیش از ۵۱۲ مهارت آموزی برای سربازان در دوران خدمت تعریف شده است.


سردار سید مهدی فرحی بامداد امروز در دوازدهمین جشنواره جوان سرباز حضرت علی اكبر(ع) كه در سالن همایش الغدیر سپاه كربلا برگزار شد، با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی دارد، اظهار نمود: در بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۰ بار از آینده جوانان نام برده است.
وی خاطرنشان كرد: طبق این بیانیه ما باید دستاوردهای مهم مهارتی در زمینه علمی و صنعتی داشته باشیم و در سال های آینده این مهارت ها باید تبدیل بهره برداری شود.
مسئول قرارگاه مهارت آموزی ستاد كل نیروهای مسلح تصریح كرد: مهارت آموزی در دوران خدمت سربازی نقطه عطفی برای جوانان بعد از خدمت سربازی است چونكه سربازان ایستادگی روی پای خویش را می آموزند.
فرحی با اشاره به اینكه همه دستگاه های اجرایی كشور برای مهارت آموزی سربازان پای كار آمدند، اظهار داشت: یكی از بزرگترین چالش های كشور بیكاری است كه تهدید امنیتی را به دنبال خواهد داشت و طبق فرمایش مقام معظم رهبری این سرمایه عظیم را باید حفظ نماییم و از این ظرفیت ها به خوبی استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه مهارت اثر بخش همراه با علاقه آن است، اضافه كرد: ما به دنبال مهارت هایی هستیم كه بعد از خدمت سربازی از آن مهارت ها در بازار كار و جامعه به خوبی استفاده گردد.
مسئول قرارگاه مهارت آموزی ستاد كل نیروهای مسلح در مورد حمایت های مالی سربازان بعد از اتمام دوران خدمت سربازی چنین بیان كرد و اظهار داشت: برای اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال سربازان با بانكهای رسالت و انصاردر حال رایزنی هستیم.
فرحی هدف از مهارت آموزی سربازان را حفظ امنیت ملی دانست و بیان نمود: برپایه آنچه كه در قرارگاه مهارت آموزی ستاد كل نیروهای مسلح تصویب گردید این است كه در یك برنامه ۵ ساله آمار مهارت آموزی سربازان را افزایش دهیم و طبق این ابلاغیه رسالت اصلی نیروهای مسلح باید مهارت آموزی سربازان باشد.
وی خاطرنشان كرد: برای این امر یك چشم اندازی در نظر گرفته شده است كه این چشم انداز باید در سال ۱۴۰۰، ۸۵ درصد و در سال ۱۴۰۱ صد در صد خروجی مفید داشته باشد.
حضور نیروهای مسلح در همه عرصه ها شامل بركات است
سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه كربلا مازندران در ادامه این همایش با اشاره به اینكه حضور نیروهای مسلح در همه عرصه ها شامل بركات است، اظهار داشت: كشور ما در حال پیشرفت بوده و ما باید برای آینده آحاد جوانان تعریفی داشته باشیم تا ما را به آن نقطه قدرت برساند.
وی با اشاره به اینكه مهارت آموزی سربازان مسیر با نشاطی را به دنبال خواهد داشت، اضافه كرد: دغدغه نیروهای مسلح این است كه فرزندان این مملكت از دوران خدمت سربازی راضی باشند و ما هم طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید این امر را عمل نماییم.
فرمانده سپاه كربلا مازندران خاطرنشان كرد:: خدمت سربازان علاوه بر حراست مرزها باید دوره دانشگاهی باشد تا آینده خویش را ترسیم كنند.1398/11/18
18:26:51
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: زمین , صنعت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg