شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان عنوان كرد

گشت و مراقبت 600 نیروی حفاظتی برای مقابله با حریق جنگل ها

گشت و مراقبت 600 نیروی حفاظتی برای مقابله با حریق جنگل ها

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از آماده باش صد درصدی نیروهای حفاظتی برای مقابله با حریق ناشی از وزش باد گرم آگاهی داد و اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از 600 نیروی حفاظتی در حال گشت و مراقبت از عرصه ها هستند.


سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع پدیده باد گرم در ارتفاعات و دامنه های استان گیلان، اظهار نمود: بر طبق پیش بینی هواشناسی در خصوص وزش باد گرم شدید و خیلی شدید تمهیدات لازم جهت مقابله با هرگونه حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی استان اندیشیده شد.
وی از آماده باش صد درصدی نیروهای یگان حفاظت اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان آگاهی داد و اشاره كرد: شهرستان های رودبار، سیاهكل و ماسال جزو شهرستان های ویژه بودند، برای اینكه از شروع امسال تابحال بیشترین فقره های حریق عرصه های منابع طبیعی در این سه شهرستان اتفاق افتاده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اینكه هم اكنون بیشتر از ۶۰۰ نیروی حفاظتی در حال گشت و مراقبت از عرصه ها هستند، افزود: در صورت مشاهده هرگونه حریق احتمالی سریعا مبادرت به اطفا خواهد شد و در صورت ضرورت از نیروهای هلال احمر و آتش نشانی و بسیج استفاده خواهیم كرد.
قربانی لرد با اشاره به وزش تناوبی باد گرم در گیلان از هفته گذشته تاكنون، تصریح كرد: طی مدت مذكور ۱۵ مورد آتش سوزی سطحی در عرصه های جنگلی و مرتعی استان اتفاق افتاده كه زیر ۱۰ هزار مترمربع است و نیروهای یگان حفاظت اجازه گسترش حریق را ندادند.
وی از مردم خواست با طبیعت مهربان باشند و از رها كردن آتش در عرصه ها اجتناب كنند و متذكر شد: سامانه ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان آماده پاسخگویی و دریافت گزارش مردم است.
منبع:

1398/11/17
16:14:10
5.0 / 5
4140
تگهای خبر: حفاظ , دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg