شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در گیلان تاكید كرد

لزوم جمع آوری خاطرات شفاهی رزمندگان

لزوم جمع آوری خاطرات شفاهی رزمندگان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: تاریخ شفاهی از بسترهای فرهنگ دفاع مقدس محسوب می شود بدین سبب ضبط خاطرات رزمندگان و شهدا بسیار موثر است.


آیت الله رسول فلاحتی پنجشنبه ۱۰ بهمن در اولین جلسه تشكیل كمیته پشتیبانی خیرین مركز فرهنگی موزه دفاع مقدس گیلان اظهار نمود: یكی از ابزارهای انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل های آینده، موزه دفاع مقدس است.
وی، موزه را قسمتی از ابزارهای انتقال فرهنگ دفاع مقدس عنوان نمود و اضافه كرد: تاریخ شفاهی از بسترهای فرهنگ دفاع مقدس محسوب می شود بدین سبب ضبط خاطرات رزمندگان و شهدا بسیار موثر است.
امام جمعه رشت با اشاره به اینكه آثار و كتاب رزمندگان دوران دفاع مقدس كرامت، بركت و اخلاق در نبرد را به نسل های آینده نشان می دهد، اشاره كرد: دفاع مقدس نشان دهنده نبرد اخلاق مدارانه رزمندگان ما در جنگ بود.
آیت الله فلاحتی، ملت ها را تشنه كرامت و معنویت خواند و بیان كرد: غرب تشنه معارف دین است و دفاع مقدس بهترین بستر برای نشان دادن معنویت، اخلاق و كرامت انسانی محسوب می شود.
وی بر مصاحبه با رزمندگانی كه در جنگ حضور با شور و شعف داشتند، اصرار كرد و اظهار داشت: ثبت خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس بسیار مهم و اثرگذار می باشد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تاثیر نظارت بر اجرای برنامه ها، اشاره كرد: تمام فكرها كه مربوط به موزه دفاع مقدس می شود، را جمع آوری كرده و در اجرای طرح ها لحاظ كنید.
وی بر جلوگیری از اسراف و ریخت و پاش در راه اندازی موزه دفاع مقدس اصرار كرد.
اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهر رشت نیز در جلسه مذكور از ایجاد مبلمان شهری موزه دفاع مقدس گیلان توسط شهرداری این شهر آگاهی داد و اظهار داشت: فعالیت برای موزه دفاع مقدس را وظیفه خود می دانیم و شرایط اجتماعی به گونه ای است كه باید به این امر مهم كمك نماییم.
منبع:

1398/11/11
12:25:48
5.0 / 5
4606
تگهای خبر: رشت , شهرداری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg