شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران خبر داد

نصب ۳۵۰۰ كنتور فهام برای مشتركین دیماندی در مازندران

نصب ۳۵۰۰ كنتور فهام برای مشتركین دیماندی در مازندران

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران از نصب كنتورهای هوشمند فهام برای ۶۰ درصد از مشتركین دیماندی حوزه توزیع برق این استان تا آخر سالجاری اطلاع داد.


رضا غفاری در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه هدف از اجرای این طرح از بین بردن خطای انسانی با قرائت از راه دور كنتورها است، اظهار نمود: قرائت از راه دور كنتورها با استفاده از اطلاعات كنتورها در طرح های عبور از پیك تابستان، مشاهده پروفیل بار مصرفی مشترك، مشاهده وضعیت لحظه ای پارامترهای شبكه مشترك و استفاده پایش اطلاعات توان مصرفی مشتركین در بازه های اعلام شده خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه با راه اندازی كامل این سامانه و حذف اعزام مامور برای قرائت كنتورها این عملیات به صورت لحظه ای و از راه دور انجام می شود، خاطرنشان كرد: مركزی به منظور نظارت و پایش بر وضعیت این كنتورها هم در دفتر نظارت و كنترل لوازم اندازه گیری شركت توزیع برق در مازندران در نظر گرفته شده است تا بتوان از صحت عملكرد این كنتورها از نظر آنلاین بودن وضعیت مصرفی مشترك اطمینان حاصل شود.
مدیرعامل شركت توزیع برق مازندران در مورد فرایند اجرایی این طرح تصریح كرد: تابحال برای ۷ هزار مشترك دیماندی محدوده این شركت در استان كنتورهای هوشمند فهام نصب و تا آخر سالجاری این رقم به ۸ هزار كنتور می رسد.
غفاری با اشاره به اینكه تعداد ۱۳ هزار و ۵۰۰ مشترك دیماندی در حوزه توزیع برق مازندران فعالیت می نمایند، اظهار داشت: مشتركین دیماندی با این طرح در سال های آینده برای برخی از آنها كنتور هوشمند فهام برنامه ریزی و نصب خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: با نصب و پایش اطلاعات ارسالی این كنتورها فقط دارای مشكلات شبكه ای نظیر ضعف ولتاژ شناسایی شده و در اولویت اصلاح قرار گرفته است.1398/11/08
09:03:21
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: شركت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg