شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان صمت گیلان عنوان كرد

تحقق 82 درصدی هدفگذاری صادرات در گیلان

تحقق 82 درصدی هدفگذاری صادرات در گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینكه امسال 500 میلیون دلار صادرات را هدفگذاری كردیم، اظهار داشت: هم اكنون 410 میلیون و 505 هزار و 171 میلیون دلار صادرات داریم كه به نسبت هدفگذاری 500 میلیون دلاری، 82 درصد محقق شده است.


فرهاد دلق پوش امروز در جلسه مشترك كارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان كه در محل گمرك در بندرانزلی برگزار شد، اظهار نمود: یكی از مهمترین اموری كه باید به آن بپردازیم، حفظ زنجیره اقتصادی كشور است كه همه دستگاه ها در آن دخیل هستند.
وی با اشاره به اینكه دولت بعنوان یك وظیفه حاكمیتی نقش حمایتی و هدایتی دراین زمینه را به عهده گرفته، اضافه كرد: سایر بخش ها خصوصاً بخش خصوصی باید برای توسعه اقتصادی تلاش كنند و این امر نیازمند فعالیت بخش خصوصی و رفع موانع توسط متولیان دولتی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تاكید بر اینكه گمرك نقش اساسی در تنظیم مقررات صادرات و واردات و تشویق فعالین اقتصادی به حضور در مبادی ارزی كشور را دارد، اظهار داشت: نقش گمرك استان گیلان در انزلی و آستارا را نباید نادیده بگیریم.
دلق پوش اشاره كرد: گمرك مجموعه ای است كه دستگاه های مختلفی در چارچوب آن باید ارائه خدمات دهند و اگر همسویی و همدلی دراین زمینه نباشد شاید توفیق لازم را نداشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه امسال ۵۰۰ میلیون دلار صادرات را هدفگذاری كردیم، اظهار داشت: باید تا آخر سال این هدفگذاری محقق شود.
رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به آمار مقایسه ای ۱۰ ماهه امسال با مدت مشابه سال گذشته، اشاره كرد: طی مدت مذكور در سال قبل ۷۵۰ هزار و ۲۶۳ تن صادرات با ارزش ۳۷۵ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۷۷۰ دلار انجام شد.
دلق پوش با اشاره به اینكه در ۱۰ ماهه اول سال جاری ۶۵۸ هزار و ۹۹۱ تن صادرات از استان گیلان با ارزش ۳۵۶ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۵۱ دلار صورت گرفته است، تصریح كرد: با احتساب صادرات چمدانی هم اكنون ۴۱۰ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۱۷۱ میلیون دلار صادرات داریم كه به نسبت هدفگذاری ۵۰۰ میلیون دلاری، ۸۲ درصد محقق شده است.
وی اظهار داشت: ۹۹۲۴ مورد ثبت سفارش در ۱۰ ماهه سال جاری در استان انجام شده كه رتبه نهم در كشور را داریم. از مجموع این میزان ۷۲ درصد تایید و ۲۵ درصد رد شده و سه درصد در دست بررسی می باشد.
رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به صدور كارت بازرگانی كه با همكاری اتاق بازرگانی استان انجام می شود، اشاره كرد: در ۱۰ ماهه امسال ۱۰۵ كارت بازرگانی صادر و ۲۱۸ كارت تمدید شده كه در مجموع ۳۲۳ مورد بود. این میزان در سال قبل با ۷۶ كارت صادره و ۲۲۸ كارت تمدیدی در مجموع ۳۰۴ مورد بود.
منبع:

1398/11/06
22:02:19
5.0 / 5
4194
تگهای خبر: آستارا , اقتصادی , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg