شمالبرگ ShomalBarg.ir

نخستین همایش مجمع عالی نخبگان منطقه مازندران در ساری انجام شد

نخستین همایش مجمع عالی نخبگان منطقه مازندران در ساری انجام شد

شمال برگ: ایسنا/مازندران نخستین همایش مجمع عالی نخبگان منطقه مازندران با حضور سردار بابایی فرمانده سپاه كربلای مازندران، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یوسف نژاد، دكتر جوانی رئیس مجمع نخبگان استان، مسئولان و تعدادی از چهره های علمی، فرهنگی و دانشگاهی با محوریت نخبه ایثار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در سالن اجتماعات هلال احمر ساری اجرا شد.


این همایش با هدف شناساندن ابعاد مختلف مجمع عالی نخبگان و تشویق و تكریم نخبگان مازنی به خصوص نخبگان مركز استان مازندران شهرستان ساری برگزار شده است تا با این رویكرد گامی اثر بخش در امتداد بالندگی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب از طرف مقام معظم رهبری برداشته شود.
نخبگان و فرهیختگان جوانه های بالندگی كشور هستند
احمد زیارلاریمی رئیس مجمع عالی نخبگان ساری در ابتدای مراسم ضمن تشكر از حضور مدعوین، نخبگان و فرهیختگان را جوانه های بالندگی هر كشوری دانست و اظهار نمود: همانطور كه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به گفتمان میان نخبگان و فرهیختگان تاكید دارند كه آنان همیشه در همه جای دنیا تصمیم ساز هستند بر خود وظیفه دانستیم تا در حد بضاعت شرایطی را برای تكریم و ارج نهادن به مقام فرهیختگان مهیا سازیم.
وی بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان مازندرانی به بهترین نحو ممكن اصرار كرد و اظهار داشت: در شرایط فعلی و مشكلاتی كه به وجود آمده، استفاده از این ظرفیت بهترین و مهمترین راهكار برای رفع مشكلات است.
رئیس مجمع عالی نخبگان ساری با تاكید بر اینكه كارهای مجمع عالی نخبگان در دو عرصه پشتیبانی از افراد نخبه و افراد مستعد برتر طرح ریزی شده است، اضافه كرد: تدوین برنامه های فرهنگی و فرهنگساز از دیگر رسالت های تعیین شده برای مجمع در مازندران است.
زیار لاریمی افزود: تسهیل مسیر نخبه پروری یكی از مهمترین اهداف و رویكردهایی است كه در این مجمع مورد توجه قرار دارد و بطور قطع باید نسبت به این مساله با جدیت هرچه بیشتر حركت داشته باشیم.
وی اشاره كرد: توانمند سازی در سطح دانشگاه و ایجاد زمینه تاثیرگذاری در سطح استان و كشور و همین طور استعداد یابی در سطح دانش آموزان هم از دیگر مواردی است كه در امتداد پشتیبانی از نخبگان و افراد مستعد برتردر مازندران انجام می شود و به تبع مجمع عالی نخبگان شعبه مركز استان نیز با رسالتی محدودتر نخبگان شهرستان سار را مورد حمایت و زیر چتر خود قرار می دهد.
رئیس مجمع عالی نخبگان ساری مازندران را یكی از استانها با ظرفیت بسیار بالا و وجود نخبگان در عرصه های مختلف دانست و عنوان كرد: استان مازندران دو شعبه با تعداد بالای تخبگان از لحاظ كمی و كیفی را دارد كه شعبه مركز استان یكی از آن دو شعبه است كه دارای حجم قابل توجهی از نخبگان در عرصه های مختلف است.
سردار شهید سلیمانی نخبه ای در علوم نظامی و فرهیخته ای ارزشی بود
سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه كربلا مازندران نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی از وی بعنوان نخبه در علوم نظامی یاد كرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری بیشترین جلسات را با نخبگان این مملكت داشته اند و تاكید دارند برای آدم های خوب فضای امنی ایجاد شود و سردار سلیمانی پیاده كننده طرح های مقام معظم رهبری بودند و با قاطعیت طرح های آمریكا را خنثی می كرد.
وی مراتب پیشرفت علم را حاصل تلاش نخبگان دانست و اظهار نمود: با وجود تحریم های همه جانبه امروز به تكنولوژی برتر علوم نظامی در غرب آسیا رسیده ایم بطوریكه آمریكا جرات هیچ كاری را بعد از ضربه خوردن در پایگاه عین الاسد نداشته است.
فرمانده سپاه كربلا مازندران با اشاره به اینكه متوسط سن دانشمندان هسته ای كشورمان 27 سال است، اضافه كرد: فصل مشترك بین بیشتر نخبگان دینداری است و ما قدردان این سرمایه های بزرگ هستیم و آنان باید دین خودرا به شهدای مظلوم منطقه ادا كنند و گرفتار وسوسه های شیطان نشوند.
منبع:

1398/10/28
14:31:03
5.0 / 5
4302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg