شمالبرگ ShomalBarg.ir
مسئول بسیج اساتید دانشگاه های مازندران:

سردار سلیمانی سردار مبارزه با بیگانگان و تروریسم بود

سردار سلیمانی سردار مبارزه با بیگانگان و تروریسم بود

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران مسئول بسیج اساتید دانشگاه های مازندران اظهار داشت: سردار سلیمانی در مبارزه با بیگانگان یا كفار بسیار موثر بود و از نیروهای انقلابی و نماد پشتیبانی از مظلومان بوده است.


رحمت عباس تبار در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه نیروهای انقلابی از مدافعان برجسته انقلاب و حریم ولایت هستند در مورد شخصیت شهید سردار سلیمانی اظهار نمود: تقوا، حسن خلق و حتی شخصیت عرفانی ایشان بود كه كمتر به آن پرداخته شده است.
وی اشاره كرد: كسانی كه از نزدیك با ایشان آشنایی داشتند و زندگی این سردار عزیز اسلام را دیده بودند در مورد مسائل معنوی، كلامی و اعتقادی شان، اخلاق و معاشرت این سردار بزرگ اسلام بسیار گفته اند.
مسئول بسیج اساتید دانشگاه های مازندران اشاره كرد: سردار سلیمانی خودرا بعنوان یك سرباز می دانست و این خصلتی است كه از هر كسی كه دل در گروی ولایت و انقلاب دارد و كاملا تابع اسلام و رهبری است، بروز پیدا می كند.
عباس تبار افزود: نكته ای كه در مورد شخصیت سردار بیشتر به آن باید پرداخته شود اینكه نسبت به مسائل اعتقادی و عبادی بسیار حساس بودند همچون نمازهای یومیه و نمازهای شب و همین طور در برخورد با زیردستان و افرادی كه همراه بوده بسیار دقت داشتند.
عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران اضافه كرد: سردار سلیمانی در حوزه فرهنگ فعال بسیار خوبی بود و با رفتارهای پسندیده تاثیر خوبی در جامعه داشت كه بر كسی پوشیده نیست، حساسیتی كه نسبت به برخی از مسائل فرهنگی در جامعه همچون مباحثی مثل پوشش بانوان جامعه، بحث جوانانی كه همه این ها به صورتی تربیت شده همین انقلاب و نظام هستند نشان دهنده این بود كه نسبت به مسائل حساس، فعال و در حد امكان هم اثرگذار بود.
عباس تبار با اشاره به اینكه فعالیت وی در تصمیمات و مسائل اقتصادی نیز به همین صورت بوده است بااینكه سپاه قدس و شخص سردار سلیمانی در این عرصه فعالیت زیادی داشتند، اظهار داشت: یك رابطه بسیار وسیعی در فعالیت اقتصادی و ایجاد امنیت در حوزه سیاسی، سیاست خارجی و روابط بین المللی با حوزه اقتصاد داخلی وجود دارد و بطور قطع نیازمند مدیریت چنین شخصیتی هستیم.
وی بیان كرد: در سال ۵۸ شهید قرنی، ۲۰ سال بعد شهید صیاد شیرازی و در سال ۹۸ شاهد به شهادت رسیدن سردار سلیمانی بودیم.
مسئول بسیج اساتید دانشگاه های مازندران عنوان كرد: همه كسانی كه به صورتی تریبون داشته و قلم به دست هستند در مورد شخصیت این عزیز شهید، از اخلاق و رفتار ایشان و خصوصاً از بعد شخصیت عرفانی شهید كار بیشتری انجام دهند تا الگویی برای نسل آینده جامعه اسلامی شود.
عباس تبار اظهار داشت: امكان ندارد بدون مشیت الهی كسی با برخی از رفتارهای سیاسی، فرهنگی، رفتاری و اخلاقی خودش صرفاً در دل ها نفوذ كند اما در مورد شخصیت ها و انسان های بزرگ اسلامی مانند حضرت امام (ره) و هم اكنون نسبت به مقام معظم رهبری و مقام عظمای ولایت و این شهید بزرگ صورت گرفت كه بطور قطع برخواسته از ایمان این شخص و از خلوص نیت ایشان است.
وی افزود: سردار سلیمانی ازجمله شخصیت هایی بود كه پیش از اینكه چیزی بگوید عمل می كرد كه در نهج البلاغه به فرماندهان كارگزاران اشاره شده كه آن چیزی كه لازم است كه در جامعه صورت گیرد مردم دار بودن خواهد بود.
مسئول بسیج اساتید دانشگاه های مازندران اشاره كرد: تقوا و اخلاق و همین طور مدیریت عامل به علم بودن سردار سلیمانی موجب شد كه همه جریان ها، افراد و همه اقشار جامعه شامل پیر و جوان و همه قومیت های مختلف در چند روز گذشته نشان دادند كه مردم قدردان چنین شخصیتی هستند.
عباس تبار در مورد انتقام سخت و فرمایش رهبری اظهار داشت: اینكه كیفیت انتقام به چه صورتی باید باشد، تحت حكم ولی امر مسلمین هستیم كسی جز ولایت فقیه حقی برای اجرای حكم ندارد و منظور از انتقام سخت صرفاً برای اجرای حكم به معنای نظامی بودن و سخت افزاری بودن نیست، جامعه اسلامی به دنبال قطع دست استكبار و استعمار است.
وی اظهار نمود: اگر بخواهیم به انتقام به معنای مقابله به مثل نگاه نماییم بطور قطع هیچ مسئولی از دشمنان اسلام به اندازه سردار سلیمانی نیست و حداقل انتقامی كه رخ می دهد، خروج پایگاه های آمریكایی از عراق است.
عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران تصریح كرد: سردار زنده است و راهش ادامه دارد مثل چشمه جوشان و انتقام هم در امتداد بیداری ملت ها صورت خواهد گرفت.




منبع:

1398/10/19
20:09:25
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: اقتصادی , كیفیت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg