شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر كل پدافند غیر عامل استانداری مازندران:

آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل امری ضروری در كشور است

آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل امری ضروری در كشور است

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران مدیر كل پدافند غیر عامل استانداری مازندران اظهار داشت: در بحران های پیش رو بهره گیری از ابزارهای نوین در پدافند غیر عامل و مدیریت بحران امری كاربردی و ضروری بوده كه مغفول مانده است.


حمید بخشی در نشست كار گروه نیروی پدافند غیرعامل صنعت آب و برق مازندران كه بامداد امروز به میزبانی شركت توزیع نیروی برق غرب مازندران در سالن جلسان این اداره برگزارشد، اظهار نمود: مطالعه، تحقیق و به كارگیری تجربیات جهانی و آشنایی با رخدادها و حوادث نوظهور یكی از عمده ترین راهكارهای آمادگی در مقابل موضوعات و بحران های جدید در مقوله پدافند غیرعامل است.
وی با تاكید بر اینكه آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل امری ضروری در كشور است، اشاره كرد: در اطلاعات، شناخت موضوعات و بحران ها ارائه عملكرد صحیح و سریع بسیار موثر بوده و نتایج ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت.
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری مازندران اشاره كرد: آنچه كه امروز در كشور با آن مواجه هستیم عملكرد ضعیف در مستند سازی حوادث و بحران های به وجود آمده است كه باید به این مهم توجه كرد، همین طور در زمینه آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیر عامل در سطح جامعه نیز باید كارهای گسترده ای انجام گیرد.
بخشی اضافه كرد: سناریو نویسی برای انجام مانورها باید به روز و جدید بوده و از به كارگیری سناریوهای واحد برای شرایط مختلف پرهیز كرد.
وی افزود: گزارشات ارائه شده توسط شركت توزیع نیروی برق غرب مازندران حاكی از نگاه باارزش حاكم بر مقوله پدافند غیرعامل است كه نشان از به كارگیری داده و اطلاعات مبتنی بر IT كه اندیشمندانه و پیشرو حركت می كنند و انتظار می رود تجربیات خودرا دراین زمینه با همكاران دیگر گروه های تخصصی به اشتراك گذارند.
مدیر كل پدافند غیر عامل استانداری مازندران اظهار داشت: تا زمانی كه نتوانیم از ابزارهای نوین بهره بگیریم در خیلی از موارد با چالش رو به رو خواهیم شد.
قسمتی از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان مازندران آگاهی داد و اظهار نمود: مراكز ثقل با سطوح مختلف در این طرح شناسایی و ثبت شده است كه مبنای فعالیت ها در حوزه پدافند غیرعامل مازندران می شود و تمامی بخش های خصوصی و اداری باید بر طبق اهداف آن حركت كنند.
وی بیان كرد: ایمن سازی و مصون كردن مراكز حیاتی و مهم استان از مخاطرات و ایجاد ادبیات و رویكرد جدید در پدافند غیرعامل مازندران از اهداف این طرح است.
مدیر كل پدافند غیر عامل استانداری مازندران درانتها ضمن قدردانی از كارهای مثبت و باارزش انجام شده پدافند غیر عاملی خواهان استمرار آن در صنعت آب و برق شد.
كیوان فرح زاد مدیر عامل شركت توزیع نیروی برق غرب مازندران نیز در ادامه اظهار نمود: آنچه مردم و مشتركین از برق انتظار دارند، عملگرایی است و در بحث پدافند غیرعامل باید كارهای عملیاتی و گسترده صورت گیرد.
وی ادامه داد: اجرای مانورهای جهادی و عملیاتی به صورت مستمر نتایج بهادار ای در مدیریت بحران دارد.
مدیر عامل شركت توزیع نیروی برق غرب مازندران اشاره كرد: مجموعه صنعت آب و برق به صورت یه زنجیر به هم پیوسته اند و در مواقع بحران عملكرد مشترك و هماهنگ خانواده بزرگ صنعت آب و برق بسیار مهم و قابل توجه است.
فرح زاد تصریح كرد: عملیاتی شدن جلسات پدافند غیرعامل در امتداد شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمان های در رابطه با بحران بسیار موثر است كه در این راستا شركت توزیع نیروی غرب مازندران آمادگی خودرا برای برگزاری مانور سراسری در غرب مازندران اعلام می كند.1398/10/13
13:42:53
5.0 / 5
4426
تگهای خبر: زمین , شركت , صنعت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg