شمال برگ ShomalBarg.ir

گازرسانی به ۱۲۵ روستای صعب العبور و كوهستانی گیلان

گازرسانی به ۱۲۵ روستای صعب العبور و كوهستانی گیلان

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان مدیرعامل شركت گاز گیلان از برنامه ریزی برای اجرای عملیات گازرسانی به ۱۲۵روستای صعب العبور و كوهستانی استان آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد ۲۰ روستا در دهه فجر از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.


حسین اكبر امروز در جمع خبرنگاران در شركت گاز گیلان با اشاره به اینكه با تلاش پرسنل خدوم گاز گیلان ۲۰۱۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند، اظهار نمود: درصد بهره مندی روستایی استان به ۹۵.۱ درصد رسیده و این در شرایطی است كه متوسط بهره مندی خانوارهای روستایی در سطح كشور ۷۹ درصد است.
مدیرعامل شركت گاز استان گیلان به گازدار بودن ۵۱ شهر گیلان هم اشاره نمود و اضافه كرد: تمامی شهرها به غیر از ماسوله (به دلیل داشتن بافت تاریخی) از نعمت گاز برخوردار می باشند و درصد بهره مندی شهری در گیلان ۹۹.۹۷ درصد می باشد كه از متوسط كشوری (۹۷.۵ درصد) بیشتر است.
اكبر بیان كرد: هم اكنون ۲۰ هزار و ۹۱۵ كیلومتر در گیلان شبكه گاز اجرا و بیشتر از ۵۹۱ هزار انشعاب گاز در استان نصب شده است.
مدیرعامل شركت گاز استان گیلان تعداد مشتركین گاز استان را هم اكنون بیشتر از یك میلیون و ۸۶ هزار مشترك عنوان و خاطرنشان كرد: از این تعداد مشترك ۷۷ هزار و ۵۵۵ مشترك تجاری، ۵۶۶۶ مشترك صنعتی، ۶۳۰ هزار و ۱۸۲ مشترك خانگی شهری و ۳۷۳ هزار و ۲۵۶ مشترك خانگی روستایی و سه مشترك نیروگاهی است.
منبع:

1398/10/11
11:58:18
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: شركت , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg